KrajRegion

Chorzów: Teatr Rozrywki zmieni nazwę? Pojawił się taki pomysł

Chorzów: Teatr Rozrywki imienia Jana Kiepury? Pojawił się taki pomysł.

 

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński proponuje, aby Teatr Rozrywki w Chorzowie – jedna z najważniejszych instytucji kultury w województwie śląskim – zyskał imię znanego śpiewaka pochodzącego z Sosnowca.

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

 

Teatr Rozrywki zmieni nazwę?

Przypomnijmy, że wcześniej prezydent Chęciński wysunął pomysł, aby nazwisko Kiepury nadać lotnisku w Pyrzowicach.

W ubiegłym tygodniu radni Sejmiku Województwa Śląskiego jednogłośnie zadecydowali, że port lotniczy jednak będzie nosił imię Wojciecha Korfantego. Zatem dla równowagi, prezydent Chęciński proponuje, aby jedna z instytucji kultury finansowana przez urząd marszałkowski zmieniła swoją nazwę.

– Jego ojciec walczył w powstaniach śląskich. Jan Kiepura to światowa, wielka postać muzyki. Nie widzę żadnego problemu, żeby jeden z obiektów kulturalnych kojarzących się z rozrywką w województwie śląskim nosił imię Jana Kiepury – mówił wczoraj prezydent Sosnowca w rozmowie z redaktorem Marcinem Zasadą na antenie Radia Piekary.

Przypomnijmy, że Jan Kiepura to Zagłębiak, urodzony w Sosnowcu. Śpiewak występował na scenach czołowych teatrów świata i zagrał w dwunastu filmach muzycznych. Co warte podkreślenia, należał do Polskiej Organizacji Wojskowej. Był też ochotnikiem w I Pułku Strzelców Bytomskich oraz uczestnikiem I powstania śląskiego.

– Jeżeli chcemy pokazywać bohaterów czy wielkie postacie naszego regionu – tak, jak to było z Korfantym, a teraz z Kiepurą – musimy nazywać ważne obiekty kulturalne ich imieniem, żeby się nimi chwalić i szczycić. To dobry krok w dobrym kierunku – skwitował prezydent Arkadiusz Chęciński.

Jak zapowiedział, oficjalne pismo w tej sprawie zostało już sporządzone i ma zostać przekazane marszałkowi województwa śląskiego.

 

źr.: mojchorzow.pl

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Jak długo jeszcze będą teleporady? Pacjenci mają już dość i chcą otwarcia przychodni!

Bilet w Kolejach Śląskich kupimy wreszcie płacąc kartą! [WIDEO]

Strategia walki z pandemią na jesień: wydano ponad 540 decyzji dla szpitali

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close