KrajRegion

Chorzów: W końcu ruszyła przebudowa ulicy Hajduckiej

Chorzów: Kosztująca ponad 18,5 miliona złotych przebudowa ulicy Hajduckiej właśnie wystartowała.

 

Przebudowa ulicy Hajduckiej, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, potrwa do jesieni przyszłego roku. W tym czasie wyremontowane zostaną prawie 2 kilometry torowiska, przystanki, ulica i chodniki.

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

 

Przebudowa ulicy Hajduckiej

To już kolejny, gruntowny remont ważnej drogi z torowiskiem tramwajowym w naszym mieście. W ostatnich latach w ten sposób przebudowaliśmy ulicę Armii Krajowej i przedłużoną ulicę Wolności – wskazuje Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa i dodaje – Równolegle wciąż prowadzimy prace związane z remontem ulicy 3 Maja. Wszystkie te projekty prowadzimy wraz z Tramwajami Śląskimi.

Dzięki tej, dofinansowanej przez Unię Europejską, przebudowie ulica Hajducka zyska całkiem nową drogę, chodniki i infrastrukture towarzysząca jak np. nowe oświetlenie ulicy czy nowe miejsca parkingowe. Przebudowane zostanie skrzyżowanie z aleją Bojowników o Wolność i Demokrację, gdzie pojawi się zautomatyzowana sygnalizacja świetlna, co pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo w tym miejscu.

Poprawę komfortu odczują także pasażerowie komunikacji publicznej, bo oprócz nowego torowiska i trakcji, zmieni się także sposób organizacji niektórych przystanków. Jeden z nich przeniesie się w pobliże domu działkowca, gdzie powstnaie nowy peron dla pasażerów linii tramwajowych. Połączenie przystanków ma również na celu zwiększenie bezpieczeństwa.

Na modernizowanym odcinku nie będą kursować tramwaje, a sporo zmian czeka również kierowców. Zakres prac jest kompleksowy. Bez utrudnień zrealizować się ich po prostu nie da – zaznacza Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie SA

Wszystkie informacje dotyczące objazdów znajdują się tutaj:

https://www.mzuim.chorzow.eu/aktualnosci/aktualnosci/rusza-przebudowa-ulicy-hajduckiej

Chorzów: Ruszyła przebudowa ulicy Hajduckiej 

źr.: mojchorzow.pl

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Puste klasy, mało dzieci. Niewielkie zainteresowanie otwartymi szkołami [WIDEO]

Kultowy polski głos Google Maps żegna się na YouTube. Zastąpi go automat [WIDEO]

Epidemia koronawirusa: Jak będą wyglądały wakacje? To może być inne all inclusive, jakie znamy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close