KrajRegion

Chorzów: Wioska Rybacka w Parku Śląskim w końcu wyburzona

Chorzów: Wioska Rybacka, która stała obok Kanału Regatowego w Parku Śląskim, została wyburzona. Restauracja nie funkcjonowała już od dwóch lat, natomiast budynek zagrażał bezpieczeństwu gości chorzowskiego parku.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

 

Chorzów: Wioska Rybacka wyburzona

Wioska Rybacka działała w Parku Śląskim przez kilkanaście lat. Restaurację prowadził Mikołaj Rykowski, który jest także organizatorem największych w regionie wigilii i śniadań wielkanocnych dla osób samotnych. W ostatnich latach interes zaczął jednak podupadać, a przedstawiciele Parku Śląskiego informowali, że restaurator zalega z opłatami za dzierżawę. 

– Wioska Rybacka ostatni raz działała w sezonie 2018. Od tego momentu obiekt nie funkcjonował, a jego już wtedy nie najlepszy stan techniczny stopniowo się pogarszał. Istniało realne zagrożenie dla osób przebywających w jego pobliżu. W ostatnich tygodniach w obiekcie schronienie znajdowali bezdomni – informuje Park Śląski.

 

Wioska Rybacka zagrażała bezpieczeństwu gości Parku Śląskiego

Władze Parku Śląskiego obawiały się, że przebywający w budynku bezdomni zaprószą ognień. To natomiast mogło zagrażać gościom parku oraz kolejce linowej „ Elka”, która przebiega tuż nad budynkiem. Właśnie dlatego podjęto decyzję o jego wyburzeni.

– Jesteśmy przekonani, że przestrzeń Parku Śląskiego na tym zyska, zwłaszcza, że jednym z ważnych elementów Programu Modernizacji, który jest obecnie realizowany na terenie Parku Śląskiego, jest przebudowa pobliskiego Kanału Regatowego – podkreślają przedstawiciele Parku Śląskiego.

W okolicy Kanału Regatowego pozostał jeszcze jeden budynek, który zdecydowanie psuje estetykę Parku Śląskiego. To dawny klub Sun Beach, który siedem lat temu zakończył działalność i od tego czasu budynek popada w ruinę.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czeka nas zakaz palenia węglem w województwie śląskim? Walka ze smogiem wkracza w kolejny etap!

Śląskie: Ile dowodów rejestracyjnych zabranych? Policja podsumowuje akcję SMOG

Zabrze: Złapani na gorącym uczynku! Policja uniemożliwiła powstanie dzikiego wysypiska! [ZDJĘCIA]

źr.: mojchorzow.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close