Region

Cienki lód bywa zdradliwy. Uwaga na dzikie lodowiska!

Zimą najbardziej niebezpieczna jest zabawa na tzw. dzikich lodowiskach, gdzie lód jest kruchy i łatwo może dojść do wypadku. Wchodząc na zamarznięte jezioro zawsze ryzykujemy swoim zdrowiem i życiem.

 

 

Kto biegał na golasa krzycząc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU? I kto strzela do dzików jak do tarczy? Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!

Chcąc jeździć na łyżwach korzystajmy tylko ze zorganizowanych i nadzorowanych lodowisk. A takie znajdują się w niemal każdym mieście na terenie województwa śląskiego. Są miejsca, w których z lodowiska można skorzystać bezpłatnie.

Pamiętajmy, że zabawa na zamarzniętym jeziorze, stawie lub innym akwenie wodnym jest bardzo niebezpieczna i może skończyć się tragicznie. Cienki, kruchy lód może się załamać pod naszym ciężarem.

Jeśli jesteśmy świadkami wypadku, jak najszybciej powinniśmy poinformować o zdarzeniu służby ratunkowe, korzystając z numeru 112 lub korzystając z numerów telefonów:

997     – policja,
998     – straż pożarna,
999    – pogotowie ratunkowe.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close