KrajRegion

Cieszyn: 12 przypadków koronawirusa w Szpitalu Śląskim. Przyjęcia i wypisy zostały wstrzymane

Pod koniec minionego tygodnia (29.05.) u pacjenta wypisanego z Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Śląskiego w Cieszynie wykryto zakażenie wirusem SARS- CoV-2.

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

 

29 maja w Szpitalu Śląskim w Cieszynie rozpoznano u pacjenta wypisanego z Oddziału Chorób Wewnętrznych zakażenie wirusem SARS- CoV-2. Z tego powodu niezwłocznie wdrożono postępowanie diagnostyczne w kierunku SARS-CoV-2 wśród personelu medycznego i pacjentów tegoż Oddziału zgodnie z rekomendacjami GIS, we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Cieszynie.

Do 2 czerwca potwierdzono zakażenie koronawirusem u 12 osób: 10 pacjentów oraz 2 osoby z personelu medycznego. Osoby z personelu medycznego są bezobjawowe i przebywają w kwarantannie. Z kolei chorych pacjentów odizolowano od pacjentów, u których nie potwierdzono zakażenia, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa i zapewnić pacjentom zdrowym maksimum bezpieczeństwa.

Jak informuje placówka, nie ma możliwości ustalenia przyczyny wyjściowej zakażenia. Jednak z powodu obecności wirusa SARS-CoV -2 wśród personelu medycznego, stosującego od początku stanu epidemii zasady bezpieczeństwa i obostrzenia związane z tym wirusem, w tym środki ochrony indywidualnej w czasie udzielania świadczeń zdrowotnych, istnieje naszym zdaniem uzasadnione przypuszczenie, że do zakażenia doszło poza szpitalem – informuje dyrekcja Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Z powodu dużej ilości zakażeń w województwie śląskim i wzrastającej liczby osób z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 w cieszyńskim szpitalu zaostrzono procedury zapobiegające zakażeniu i rozszerzaniu się zakażenia. Zwiększono liczbę testów wykonywanych u pacjentów przyjmowanych do szpitala oraz zwiększono dystans między chorymi w salach szpitalnych.

W związku z zaistniałą w Oddziale chorób wewnętrznych sytuacją wstrzymano przyjęcia i wypisy pacjentów z tegoż oddziału. Chorzy wymagający leczenia będą tymczasowo kierowani do sąsiednich szpitali.

Źródło: Szpital Śląski w Cieszynie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Była reprezentantka Polski w ciężkim stanie! Koszmarny wypadek pod Bielskiem-Białą!

Za złe warunki sanitarne w aucie. Będą nowe mandaty! Za co jeszcze?

Śląskie: NIE SZCZAJ CHAMIE W NASZEJ BRAMIE. Gdzie wisi taki kontrowersyjny baner?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close