RegionWiadomość dnia

Cieszyn: W starostwie powiatowym czeka znaleziona gotówka! Uczciwy znalazca liczy na 10%

Mogłoby się wydawać, że nie ma już na świecie ludzi uczciwych, a jednak są. W starostwie cieszyńskim, w Biurze Rzeczy Znalezionych czeka spora suma gotówki, która została znaleziona przez jednego z mieszkańców 25 sierpnia. Znalazca liczy na 10%, czyli tak zwane zależne.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Po pierwsze w Biurze Rzeczy Znalezionych w starostwie cieszyńskim znajduje się spora suma pieniędzy, które zostały odnalezione przez jednego z mieszkańców 25 sierpnia br. Po drugie czekają one na właściciela, który musi uczciwie udowodnić, że należą do niego. Jak komentuje na łamach strony internetowej Radia Bielsko, starosta Mieczysław Szczurek to kwota, którą ktoś mógł odkładać nawet i miesiącami, więc jak można się domyślić nie chodzi tu o 100 zł. Starosta mówił również, że uczciwemu znalazcy należy się 10 % tzw. znaleźnego, które co więcej jest ujęte w polskim prawie. – Biuro Rzeczy Znalezionych jest zlokalizowane w budynku Starostwa Powiatowego w Cieszynie, przy ul. Bobreckiej 29, w Wydziale Organizacyjnym – pokój 210, III piętro. Godziny pracy biura: poniedziałek-piątek: 7.30-15.00.czytamy na łamach Radia Bielsko. 

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie szkoły kontra koronawirus. Kto wygra? Czy szkoły są gotowe na przyjęcie uczniów?

Od 1 września nowy rozkład jazdy ZTM. Znika dużo obostrzeń, będą nowe połączenia!

Piast pokona Austriaków? TSV Hartberg rywalem Piasta Gliwice w walce o Ligę Europy!

źródło: Radio Bielsko
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close