Region

Co za brak wyobraźni! Rowerem po ekspresówce! [FOTO]

Policjanci z grupy „Speed” zatrzymali mężczyznę, który wybrał się na przejażdżkę rowerową… drogą ekspresowa S1 w Bielsku-Białej! – Pomijając walory estetyczne, hałas oraz wdychanie spalin, trzeba wprost przyznać, że 42-latek ryzykował własnym życiem – pisze policja.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Ewidentnie o własnym bezpieczeństwie zapomniał 42-letni rowerzysta, który w czwartek (30 lipca) wybrał się na wycieczkę drogą ekspresową S1. Po otrzymaniu zgłoszenia, na wskazany odcinek drogi skierowany został policyjny patrol z grupy „Speed”. Według zgłoszenia mężczyzna na rowerze miał poruszać się od węzła „Komorowice” w kierunku Żywca. Mundurowym szybko udało się odnaleźć rowerzystę i zatrzymać do kontroli w okolicach węzła Lipnik.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jedzie do Zakopanego, nie zna tego terenu i tak go pokierowała nawigacja. W trakcie legitymowania okazało się że mężczyzna jest poszukiwany. Policjanci przetransportowali rower w bezpieczne miejsce, a 42-latek trafił na komisariat. Po wpłaceniu grzywny został zwolniony. Za jazdę rowerem po drodze ekspresowej został ukarany mandatem karnym.

Przypominamy, że rowerzyści nie mogą korzystać z drogi ekspresowej oraz autostrady. Dotyczy to także przypadku poruszania się przez cyklistę jedynie pasem awaryjnym lub poboczem. Mandat za wjazd rowerem na drogę szybkiego ruchu wynosi 250 zł.

Co za brak wyobraźni! Rowerem po ekspresówce! [FOTO]. Fot. Śląska Policja
Co za brak wyobraźni! Rowerem po ekspresówce! [FOTO]. Fot. Śląska Policja
Co za brak wyobraźni! Rowerem po ekspresówce! [FOTO]. Fot. Śląska Policja
Co za brak wyobraźni! Rowerem po ekspresówce! [FOTO]. Fot. Śląska Policja
Źródło i foto: Śląska Policja

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pocięte dziecko z poderżniętym gardłem w Tychach! Są NOWE FAKTY i ustalenia!

Koronawirus: Dwa dni i dwa rekordy z rzędu! Będą dodatkowe obostrzenia? Jeśli tak, to tylko w regionach!

Tragedia w Rudzie Śląskiej! Roczne dziecko wypadło z okna na pierwszym piętrze

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close