RegionWiadomość dniaZdrowie

Coraz więcej przypadków zachorowań na odrę! Epidemia nabiera tempa [WIDEO]

Są kolejne potwierdzone przypadki zachorowań na Odrę. W sumie to już ponad 50 przypadków tej groźnej, zakaźnej choroby.

 

Gramy w kolejową grę, szukając dzików niszczących osiedla i jadąc różowym autobusem 😉 ZOBACZCIE TOP 5 SILESIA FLESZ

Na Mazowszu potwierdzono kolejne zachorowania na odrę. W sumie od 10 października do dziś odnotowano 56 podejrzeń i potwierdzonych zachorowań. – W większości są to pojedyncze zachorowania, największe ognisko epidemiczne odry jest w powiecie pruszkowskim – poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie Joanna Narożniak.

W Pruszkowie zarejestrowano łącznie 30 zgłoszeń podejrzeń i przypadków zachorowań na odrę, w tym pięciu obywateli Ukrainy oraz jednej osoby narodowości wietnamskiej. Z tego 18 osób jest już zdrowych, a u 11 chorych badaniami laboratoryjnymi potwierdzono odrę, w większości były to osoby niezaszczepione.

W Warszawie zarejestrowano 14 zgłoszeń podejrzeń i zachorowań na odrę. W dwóch przypadkach chorobę potwierdzono badaniami laboratoryjnymi. Wszystkie przypadki dotyczą nieszczepionych osób dorosłych – mieszkańców Warszawy: 11 obywateli polskich, dwóch obywateli Ukrainy i jednego obywatela Wietnamu. Wśród tych osób nadal cztery osoby są hospitalizowane.

W Warszawie stwierdzono dwa ogniska epidemiczne w zakładach pracy na terenie miasta. Pierwsze objęło trzy osoby, a drugie dwie osoby.

Dotychczas zaszczepiono w ramach nadzoru epidemiologicznego około 200 osób. Kilkaset kolejnych osób, zidentyfikowanych z kontaktu z osobami chorymi w ogniskach w Warszawie, jest w trakcie weryfikowania przez inspekcję sanitarną czy byli zaszczepieni. Osoby nieuodpornione są kierowane do szczepienia interwencyjnego.

Powiatowe stacje sanepidu oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie nie prowadzą w swoich siedzibach ani kwalifikacji medycznej pacjentów do szczepień ani nie wykonują szczepień. W tym celu zostały wyznaczone w każdym powiecie punkty szczepień.

(źródło: TVP Info/IAR)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close