RegionWiadomość dnia

Cudem uniknęła śmierci! Kobieta w ciąży prawie weszła pod tramwaj! [WIDEO]

Chwile grozy w Częstochowie! Kobieta o mało nie zginęła pod kołami tramwaju! W okolicach alei Pokoju w Częstochowie doszłoby do tragicznego wypadku. Kobieta w ciąży zignorowała czerwone światło i prawie weszła pod tramwaj cudem unikając śmierci. Na szczęście tym razem nic się nie stało.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, czy śląskie jest gotowe na koronawirusa!?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Do mrożącego krew zdarzenia doszło w Częstochowie. Kobieta w ciąży wraz z mężczyzną wbiegli pod nadjeżdzający tramwaj całkowicie ignorując czerwone światło. Na szczęście skończyło się na lekkich potłuczeniach – kobieta głównie ze względu na to, że była w ciąży została przewieziona do szpitala na rutynowe badania. Pamiętajmy jednak, że nie każdy wypadek musi mieć taki finał i mogło dojść do tragedii.

– ” W Częstochowie nie dochodzi do śmiertelnych zdarzeń z udziałem pieszych i tramwajów, ale potrącenia zdarzają się i swój dramat przeżywają w nich ludzie, którzy łamiąc przepisy przez nieuwagę lub pośpiech doprowadzają do zdarzenia, w którym mogą stracić życie.” – mówi na łamach Dziennika Zachodniego Maciej Hasik, rzecznik prasowy MPK.

Na fan page’u MPK Częstochowa możemy zobaczyć film z kamery znajdującej się w tramwaju, przedstawiający jadący zgodnie z przepisami ruchu drogowego tramwaj oraz przebiegających na czerwonym świetle kobietę i mężczyznę.

Jak komentuje dalej na łamach Dziennika Zachodniego rzecznik MPK – „W Częstochowie realizowany jest największy w historii kontrakt tramwajowy, na który składa się zakup kolejnych 10 nowoczesnych składów tramwajowych i gruntowna przebudowa starej linii tramwajowej. Inwestycje za 204 mln zł z końcem 2020 roku znacznie poprawią komfort i bezpieczeństwo poruszania się po mieście.”

 

Nie spiesz się na tamten świat…Nagranie ku przestrodze!

Ku przestrodze publikujemy nagranie zdarzenia, do którego doszło w ubiegłym tygodniu przy skrzyżowaniu al. Pokoju z al. Wojska Polskiego #inczestochowa. Do potrącenia przez tramwaj dochodzi z winy pieszego. Kobieta cudem wychodzi ze zdarzenia bez obrażeń zagrażających życiu i…ciąży, w której się znajduje. Uważajcie na tramwaje w ruchu miejskim! Kolejna osoba, która przez pośpiech czy nieuwagę przejdzie przez torowisko na czerwonym świetle może nie miec tyle szczęścia…Przekażcie dalej!

Opublikowany przez MPK w Częstochowie Sp z o o Poniedziałek, 3 lutego 2020

 

Warto pamiętać o tym, że nawet najlepsze rozwiązania dla infrastruktury przygotowane specjalnie dla zwiększenia naszego bezpieczeństwa nie są w stanie zmienić naszego podejścia do poruszania się po mieście zgodnie z przepisami o ruchu drogowym. Dlatego apelujemy – zwracajcie uwagę na wszystko co dzieje się na drodze.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Mandaty się sypią! Policja na Śląsku wyłapuje cofane liczniki w samochodach! [WIDEO]

Chcieli wysadzić szkołę? Policja zatrzymała 4 nastolatków. Mieli planować zamach!

Katowice: Jedna spółdzielnia wykopała potężną dziurę, żeby drogą nie jeździli członkowie innej spółdzielni!

źródło: www.dziennikzachodni.pl, MPK w Częstochowie
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close