RegionŚwiat

Czechy luzują obostrzenia – do życia wracają m.in. restauracje i sklepy

Nasi czescy sąsiedzi luzują obostrzenia i już od 3 grudnia do pracy wrócą sklepy, restauracje czy inne zamknięte wcześniej punkty usługowe. Co więcej nałożone przez rząd ograniczenie o liczbie osób gromadzących się na wolnym powietrzu wzrasta z 5 do 60. Czesi będą mogli również korzystać z siłowni i klubów fitness.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Jak wynika ze słów przedstawicieli czeskiego rządu, sytuacja epidemiologiczna w kraju się polepsza to i następuje wstępne luzowanie obostrzeń. I tak od 3 grudnia nasi czescy sąsiedzi będą mogli wybrać się do restauracji, wszystkich sklepów czy innych punktów usługowych zamkniętych z powodu wskaźnika zachorowań na COVID-19. Oczywiście luzowanie obostrzeń jest warunkowe i opiera się na kolejnych twardych zasadach takich jak np. możliwość przebywania tylko jednej osoby na 15 m kw w danej placówce. Dodatkowo Czesi będą mogli korzystać z siłowni oraz punktów fitness, w których ćwiczyć będzie można lecz zasłaniają nos i usta i utrzymując znany wszystkim dystans 2 metrów.

Co ważne zostanie zniesione ograniczenie mówiące o tym, że w wolnej przestrzeni może się gromadzić jednocześnie tylko 5 osób. Od 3 grudnia Czesi będą się mogli gromadzić po 60 osób. Jak czytamy na łamach Radia Katowice, rząd przestrzega mieszkańców, że jeśli Ci nie będą się stosowali do nowych reguł to zniesione obostrzenia wrócą.

źródło: Radio Katowice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szpital tymczasowy na lotnisku w Pyrzowicach już gotowy! Ale pacjentów w nim nie będzie

Jak będzie wyglądał Sylwester 2020/2021? Wiceminister zdrowia odpowiada

Cyber Monday 2020, czyli kolejna wielka szansa dla łowców obniżek

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close