RegionWiadomość dniaZdrowie

Częstochowa: Miejski program in vitro – firma rozdaje rodzicom za darmo wózki

Na świat przyszły bliźnięta urodzone w ramach miejskiego programu dofinansowania in vitro. Ich rodzice otrzymali dwa wózki ufundowane przez częstochowską firmę Deltim.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Do tej pory w ramach miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro, realizowanego od 2012 roku urodziło się 56 dzieci (27 dziewczynek oraz 29 chłopców), w tym 6 par bliźniaków.

– W 2021 roku, w związku z realizacją programu, oczekujemy jeszcze na narodziny 8 dzieci, w tym 2 par bliźniaków. Jednocześnie kolejne pary będą przechodziły procedury związane z in vitro dofinansowane z miasta, licząc na doczekanie się potomstwa.  – komentuje UM w Częstochowie. 

Od pierwszej edycji program wspiera częstochowska firma Deltim, która każdemu dziecku funduje wózek własnej produkcji. Kolejny z nich trafił do rodziców dwóch chłopców, którzy przyszli na świat pod koniec marca.

źródło: UM Częstochowa

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wciąż bardzo zła sytuacja pandemiczna na Śląsku. Ponad 3800 zakażeń, pogotowie jeździ głównie do covidu

Święta w maseczkach i w dystansie. Pandemia skurczyła Wielkanoc do minimum [WIDEO]

Płonął jak żywa pochodnia! Policjanci ugasili płonącego człowieka! [FOTO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close