RegionWiadomość dnia

Częstochowa: Strażnicy miejscy pomogą bezdomnym w czasie mrozów

Kulminacja mrozów w najbliższych dniach przewidywana jest na niedzielę i poniedziałek. Te osoby bezdomne, które nie zdecydują się na nocleg w ogrzewalni w noce: z soboty na niedzielę, z niedzieli na poniedziałek oraz z poniedziałku na wtorek będą mogły liczyć na ciepłą zupę i herbatę rozwiezioną przez częstochowskich strażników miejskich.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Miasto na różne sposoby pomaga osobom bezdomnym przetrwać trudny, zimowy czas. Częstochowscy strażnicy miejscy w okresie jesienno-zimowym codziennie kontrolują pustostany, w których mogą koczować osoby bezdomne. Jeśli bezdomni chcą otrzymać pomoc – przewożeni są do ogrzewalni. Jednak nie wszyscy się na to decydują, nie wszyscy chcą też korzystać z noclegu w schroniskach dla bezdomnych.

W nadchodzący weekend synoptycy prognozują dwucyfrowe mrozy. Dlatego w nocy z soboty na niedzielę, z niedzieli na poniedziałek oraz z poniedziałku na wtorek częstochowscy strażnicy miejscy będą rozwozić ciepłe pożywienie. Tego typu akcje strażnicy organizowali już wielokrotnie w czasie mrozów w minionych latach.

Straż Miejska w Częstochowie apeluje też do mieszkańców miasta. Pobyt osób bezdomnych w miejscach, w których narażone są na wyziębienie należy zgłaszać na numery alarmowe. Tylko szybka informacja może uratować osobę bezdomną przed poważnym zagrożeniem. Telefon alarmowy do Straży Miejskiej to 986.

źródło: UM Częstochowa

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zabójstwo Patrycji: Zamordowana 13-latka była w ciąży? Ma to wyjaśnić sekcja zwłok

Kto jest odpowiedzialny za osiedlowe drogi? Od dwóch dni większość z nich to zimowy koszmar! [WIDEO]

Nowe zasady kwalifikacji wojskowej w 2021 roku

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close