RegionWiadomość dnia

Czy są odstępy, odpowiednia liczba klientów na sklep i czy są maseczki. Policja kontroluje centra handlowe

W obecnej sytuacji epidemiologicznej, najważniejsze jest trzymanie się ustalonych zasad. Chodzi głównie o zasłanianie ust i nosa, trzymanie dystansu, ale też o przestrzeganie ograniczeń w sklepach, dzięki którym ma być bezpiecznie. Policja  i Sanepid w Dąbrowie Górniczej prowadzą wzmożone kontrole w centrach handlowych.

 

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

Rząd pozwolił na otwarcie od 28 listopada br.  sklepów w galeriach handlowych i np. sklepów meblowych, ale pamiętajmy, że jest to pozwolenie warunkowe i tylko od sprzedawców oraz klientów zależy czy nie zostanie cofnięte. – Nieprzestrzeganie ich może narazić na utratę zdrowia lub życia nie tylko nas samych, ale również naszych bliskich i osoby trzecie. Dlatego też w trosce o zdrowie mieszkańców naszego miasta sukcesywnie policjanci sprawdzają, czy zasady mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa są przestrzegane także w centrach handlowych.czytamy na łamach strony KMP w Dąbrowie Górniczej. Jak relacjonują funkcjonariusze, w dniach od 3 do 6 grudnia, przeprowadzono kontrole w 25 placówkach i wyniki są budujące. Policjanci mówią, że sprzedawcy stosują się do obowiązujących przepisów i klientów obsługują w pełni odpowiedzialnie. – Każdego dnia dąbrowscy policjanci prowadzą wzmożone działania, które mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się Covid-19. Stróże prawa zwracają szczególną uwagę na kwestię zasłaniania ust i nosa. Ponadto codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną i izolacją.czytamy dalej. Kontrole mają być kontynuowane.

źródło: KMP Dąbrowa Górnicza

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

180 tysięcy szczepień przeciwko koronawirusowi tygodniowo. Tylko czy będzie tylu chętnych?

Bytom: Przekopali 4 tysiące ton gruzu i cegieł, by światło dzienne ujrzał piękny pałac!

Bielsko-Biała: Protestują bo nie chcą podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close