KrajRegion

Czy w Sosnowcu doszło do próby uprowadzenia ośmioletniej dziewczynki? [WIDEO]

Czy w Sosnowcu doszło do próby uprowadzenia ośmioletniej dziewczynki czy zaszło tylko nieporozumienie? Tę sprawę wyjaśnia sosnowiecka policja. Media społecznościowe obiegła informacja zaniepokojonej mieszkanki miasta, której córka przebywając na jednym z placu zabaw mogła paść ofiarą przestępstwa.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– My takie zgłoszenia zawsze traktujemy bardzo poważnie i natychmiast są one sprawdzane. Tutaj ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej wyglądało to tak, że mężczyzna, który przechodził koło tego placu zabaw zdjął z drzewa dziecko, które w chwili zdarzenia się na nim znajdowało. Prawdopodobnie po to, żeby zapobiec upadkowi. My wyjaśniamy jeszcze wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Nie dziwi nas absolutnie fakt, że i dziecko i rodzic, ta osoba, która nas zawiadomiła była bardzo takim zdarzeniem zaniepokojona – mówi podkom. Sonia Kepper, Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

Fakt ten nie dziwi zwłaszcza w obliczu ostatnich wydarzeń, które miały miejsce w Sosnowcu z udziałem 11-letniego Sebastiana. Jak wynika z raportów policji, od tego czasu funkcjonariusze odbierają dużo więcej podobnych zgłoszeń.

– My chcielibyśmy, żeby nikt nie miał nigdy żadnych oporów przed tym, żeby nam takie zajścia zgłaszać. Bo nawet, jeśli okaże się, że to było coś błahego, tutaj tak jak mówię, tu musimy tą sprawę jeszcze dogłębnie wyjaśnić. Natomiast nawet, gdyby się miało okazać, że jest to coś błahego, my bardzo chętnie to sprawdzimy. Bo wolimy nawet sto razy i tysiąc być zawiadomionym o czymś, co jest nieistotne, później się okaże, niż raz nie dowiedzieć się o czymś co miało
znaczenie – dodaje podkom. Sonia Kepper, Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

Z uwagi na dobro prowadzonych czynności policja nie chce oni ujawniać szczegółów zdarzenia. Zarówno mama dziewczynki, jak i mundurowi apelują o ostrożność, bez jednoczesnego wzbudzania ogólnej paniki.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie luzowanie obostrzeń na wakacje! Premier przedstawił HARMONOGRAM

Koszmar w Dąbrowie Górniczej! Faszerowała niemowlę amfetaminą i znęcała się nad nim [WIDEO]

Kto najmocniej naciśnie na pedały? Śląskie miasta walczą o Rowerową Stolicę Polski!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close