KrajRegion

Szymon Hołownia w Cieszynie. Mówił m.in. o ochronie zdrowia [WIDEO]

To państwo polskie powinno zdobyć się na godne 21-go wieku usługi publiczne, w tym ochronę zdrowia – uważa lider Ruchu Polska 2050. Za szczególnie ważne uznaje poprawę opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Dziś Szymon Hołownia mówił na ten temat w Cieszynie.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Liczba samobójstw wśród dzieci i młodzieży w Polsce wzrosła w ubiegłym roku. W powiecie cieszyńskim od początku roku czwórka nastolatków popełniła samobójstwo, a prób samobójczych było więcej. Opieka psychiatryczna nad najsłabszymi, nad dziećmi i młodzieżą, jest obowiązkiem nas dorosłych. Bo to my dorośli urządziliśmy dzieciom i młodzieży taki świat, z którym oni nie są w stanie sobie poradzić. (BŁYSK)nie ma moim zdaniem dla państwa większego i pilniejszego zadania, niż zaradzenie temu problemowi.– mówi Szymon Hołownia, lider Polska 2050.

Przedstawiciele ruchu Szymona Hołowni odnieśli się również do sytuacji przedsiębiorców w regionie.

– Wywozimy stąd, wywozimy z Wisły, ze Śląska Cieszyńskiego niezwykle istotne informacje, dotyczące tego, jak przedsiębiorcy widzą funkcjonowanie państwa w tych trudnych czasach. W jaki sposób widzą funkcjonowanie parlamentu, który odpowiada na te potrzeby komunikowane zarówno przez przedsiębiorców, jak i pracowników. Wywozimy stąd niezwykle ważną wiedzę, którą będziemy na co dzień wykorzystywać – mówi Mirosław Suchoń, poseł na Sejm RP.

Zgodnie z deklaracjami każda placówka medyczna, która będzie potrzebowała wsparcia w zakresie leczenia, między innymi psychiatrycznego dzieci i młodzieży, taką pomoc otrzyma.

Teraz wspieramy tu poradnię w Cieszynie. Na Śląsku, jeżeli zgłosi się do nas, jeśli nasi wolontariusze namierzą taką poradnię, taką placówkę zdrowia psychicznego, która takiego wsparcia potrzebuje, zobowiązujemy się, że natychmiast przeprowadzimy akcję. Włączymy to do naszej akcji „Gramy w kolory” – dodaje Szymon Hołownia, lider Polska 2050.

„Gramy w kolory” to akcja zbierania m.in. gier, przyborów szkolnych, książek oraz instrumentów, a następnie przekazywanie potrzebującym.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie luzowanie obostrzeń na wakacje! Premier przedstawił HARMONOGRAM

Koszmar w Dąbrowie Górniczej! Faszerowała niemowlę amfetaminą i znęcała się nad nim [WIDEO]

Kto najmocniej naciśnie na pedały? Śląskie miasta walczą o Rowerową Stolicę Polski!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close