KrajRegion

Uwierzyła „wnuczkowi”. Straciła prawie 50 tys. złotych

Pomimo nieustannych apeli, wciąż zdarzają się seniorzy, którzy dają się oszukać. W ostatnich dniach do takiej sytuacji doszło w powiecie nyskim. 70-latka uwierzyła, że jej wnuczek spowodował wypadek i przekazała blisko 50 tys. złotych fałszywemu kurierowi.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Do mieszkanki powiatu nyskiego (woj. opolskie) zadzwonił mężczyzna z informacją, że jej wnuczek spowodował wypadek drogowy. Wyjaśnił, że potrzebne są pieniądze, aby mógł uniknąć kary więzienia. Do rozmowy włączył się również drugi mężczyzna przedstawiając się jako wnuk. Seniorka uwierzyła w historię oszustów.

70-latka zgodnie z otrzymanymi wskazówkami zebrała wszystkie pieniądze znajdujące się w domu i przekazała je nieznanemu mężczyźnie, który rzekomo miał być kurierem z policji. Dopiero następnego dnia, po kontakcie z rodziną dowiedziała się, że została oszukana. Kobieta straciła blisko 50 tys. złotych.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zgnilec amerykański na terenie Katowic. Czy mieszkańcy mają się czego obawiać?

Bijatyka z użyciem maczet i kijów bejsbolowych w Gliwicach! Rozróba na głównej ulicy miasta

Kto najmocniej naciśnie na pedały? Śląskie miasta walczą o Rowerową Stolicę Polski!

 

źr. Policja Opolska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close