KrajRegion

Uniwersytet Ekonomiczny będzie jeszcze bardziej dostępny dla niepełnosprawnych [WIDEO]

Uczelnia jeszcze bardziej dostępna. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach przygotowuje się do dużej inwestycji skierowanej do osób niepełnosprawnych.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Widzimy naszych studentów jednakowo, nie dzielimy ich na mniej bądź bardziej sprawnych. Rocznie 140 studentów bądź doktorantów studiujących na uczelni to nie jest mała liczba. O te osoby trzeba zadbać. Tym bardziej, że są to bardzo często osoby wysoce utalentowane, zdolne, ale z pewnymi dysfunkcjami chociażby ruchowymi – prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Dzisiaj uczelnia podpisała z Urzędem Marszałkowskim umowę na dofinansowanie. Otrzyma od województwa 2 mln złotych.

– Pamiętam jeszcze lata wstecz, kiedy sam studiowałem, że pomagaliśmy niepełnosprawnej koleżance. Wnosiliśmy ją na wózku inwalidzkim w budynku A, gdy tam jeszcze nie było windy. Ta winda powstała w którymś momencie. To bardzo ułatwia funkcjonowanie takich osób – mówi dr hab. Robert Wolny, prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem, UE.

Dwie windy mają wynieść poziom dostępności uczelni na wyższy poziom, ale poza tym wykonane zostaną również nowe chodniki, drogi dojazdowe i miejsca parkingowe. Obecnie trwa projektowanie, a cała inwestycja warta 3 mln złotych ma zostać zrealizowana do końca tego roku.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zgnilec amerykański na terenie Katowic. Czy mieszkańcy mają się czego obawiać?

Bijatyka z użyciem maczet i kijów bejsbolowych w Gliwicach! Rozróba na głównej ulicy miasta

Kto najmocniej naciśnie na pedały? Śląskie miasta walczą o Rowerową Stolicę Polski!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close