KrajRegion

Etiopki zatrzymane w Żywcu. Ukrywały się w naczepie tira

We wtorek w Żywcu funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzy obywatelki Etiopii, które ukryte w naczepie tira nielegalnie przekroczyły granicę ze Słowacji do Polski.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Tuż przed północą z 7 na 8 czerwca funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej otrzymali informację od policjantów z Żywca o kobietach ujawnionych w naczepie ciężarówki. Policję zawiadomił kierowca pojazdu, obywatel Białorusi, oczekujący na odprawę w żywieckim Oddziale Celnym.Kontrola przeprowadzona na miejscu zdarzenia wykazała, że trzy ujawnione kobiety nie posiadają przy sobie żadnych dokumentów. Wszystkie deklarowały, że pochodzą z Etiopii.
 

Kierowca, który wiózł z Turcji elementy metalowe, zeznał, że nie wiedział o dodatkowych pasażerach, a w trakcie podróży nic nie wzbudziło jego podejrzeń.

Podczas czynności wyjaśniających, prowadzonych w obecności tłumacza, ustalono etiopskie obywatelstwo i dane osobowe zatrzymanych kobiet. Cudzoziemkom przedstawiono zarzut przekroczenia granicy ze Słowacji do Polski wbrew przepisom przy użyciu podstępu. Wszystkie przyznały się do zarzucanego im czynu i złożyły wyjaśnienia. Następnie dobrowolnie poddały się karze pozbawienia wolności na sześć miesięcy, z zawieszeniem na dwa lata.

Kobiety złożyły wnioski o udzielenie im ochrony międzynarodowej na terytorium RP, a następnie zostały umieszczone w ośrodku strzeżonym dla cudzoziemców, gdzie będą przebywać do czasu zakończenia postępowania.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zgnilec amerykański na terenie Katowic. Czy mieszkańcy mają się czego obawiać?

Bijatyka z użyciem maczet i kijów bejsbolowych w Gliwicach! Rozróba na głównej ulicy miasta

Kto najmocniej naciśnie na pedały? Śląskie miasta walczą o Rowerową Stolicę Polski!

 

źr. Straż Graniczna

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close