RegionWiadomość dnia

Czym karmić ptaki zimą? Tego uczyć się będą mieszkańcy Sosnowca

„Dokarmiaj z głową” – pod takim hasłem ruszyła kampania informacyjna w Sosnowcu, która ma przybliżyć mieszkańcom problem niewłaściwego dokarmiania ptaków.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Jeśli już stosujemy takie dokarmianie to według jakiś reguł. W odpowiednim czasie,po mrozach. Ten karmnik też musi odpowiednio zbudowany – tak, aby ta karma nie była mokra i wilgotna. Ten daszek musi wystarczająco szeroki. Musimy czyścić karmnik, bo odchody się tam znajdą i mogą zainfekować karmę – mówi Edward Suski, Regionalny Konserwator Przyrody w Katowicach.

Dokarmianie ptaków chlebem – to najgorsze, co można im zaoferować. Nie wszyscy o tym wiedzą – dlatego dziś w Sosnowcu edukacja rozpoczęła się od tych najmłodszych.

-Ja chodzę z rodzicami bardzo często na spacer i karmie rybki i łabędzie taką specjalną karmą – mówi Amelka, Miejskie Przedszkole nr 15 w Sosnowcu.

Czym karmić ptaki zimą? Tego uczyć się będą mieszkańcy Sosnowca
Czym karmić ptaki zimą? Tego uczyć się będą mieszkańcy Sosnowca

Miasto co roku przeznacza na pomoc dla bezdomnych zwierząt – 60 tys złotych.

-My jako miasto wspieramy dokarmianie zwierząt. Mamy przeznaczone na to fundusze z budżetu miasta. Dokarmiamy ptaki, ale i bezdomne zwierzęta. Dokarmiamy bezdomne koty, tak aby szczególnie podczas zimy te zwierzęta świetnie sobie radziły – mówi Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta miasta ds. funduszy zewnętrznych i polityki społecznej.

Miasto ma długofalowe plany związane z ptakami, chce również zwabić do siebie jeżyki, które polują na uciążliwe komary. W przyszłym roku mają być dla nich budowane budki m. in. przy sosnowieckim zbiorniku wodnym Stawiki.

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: Mężczyzna z bronią w Superjednostce? Policja przeszukuje ogromny blok w centrum!

Drugi z kiboli Ruchu, który pobił piłkarza GKS Tychy zatrzymany! To 19-latek

Gigantyczna kolejka pod NBP! 5 złotych z Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich to hit!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close