RegionWiadomość dnia

Delegatura CBA w akcji. Zatrzymani na gorącym uczynku

Niestety chodzi o sprawę z naszego regionu. Łódzka Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego, zatrzymała dwóch mężczyzn na gorącym uczynku. Chodziło m.in. o powoływanie się na wpływy w Urzędzie Miejskim w Żywcu. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Katowice-Południe.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Na razie nie pojawiło się więcej informacji w tej sprawie. – Jedna z zatrzymanych osób przyjęła łapówkę w kwocie 10 tys. złotych za pośrednictwo w załatwianiu pozytywnych decyzji administracyjnychmówił na antenie Radia Katowice Temistokles Brodowski z CBA. 

Sprawa rodem z dobrego filmu kryminalnego. Jeden z biznesmenów chcących dokonać inwestycji w powiecie żywieckim, wręczył mężczyźnie 10 tys. złotych łapówki. Zatrzymany, który pieniądze wziął powoływał się na wpływy w Urzędzie Miejskim w Żywcu i obiecywał przyśpieszenie „załatwienia sprawy” oraz uzyskanie pozytywnej decyzji w sprawie pozwolenia na budowę. Co więcej, w gra wchodziła ingerencja w zagospodarowanie przestrzenne. Temistokles Brodowski z Centralnego Biura Antykorupcyjnego zaznaczył, że obaj mężczyźni zostali zatrzyma,ani przez funkcjonariuszy na gorącym uczynku. Sprawę ww. korupcji prowadzi Prokuratura Rejonowa Katowice-Południe.

Polski kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności, dla każdej osoby, która wręcz łapówkę komuś kto pełni funkcje publiczne. Centralne Biuro Antykorupcyjne funkcjonuje w Polsce od 2006 r. i coraz skuteczniej zwalcza wszelkie formy korupcji w naszym kraju.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Żłobki i przedszkola się otwierają, ale szkoły zostają już zamknięte! Oceny tylko zdalnie [WIDEO]

Trzy godziny do rejestracji auta! Wróciła obsługa w urzędach, wróciły gigantyczne kolejki! [WIDEO]

Rybnik: Matka rzuciła11-miesięcznym Mateuszkiem przez okno! Są nowe informacje o stanie zdrowia dziecka

źródło: Radio Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close