Sport

Derby południa Katowic dla Podlesianki! Podlesianka – MK Górnik 4:2

Derbowy pojedynek pomiędzy Podlesianką Katowice, a MK Górnik Katowice zakończył się wygraną gospodarzy 4:2. Stadion przy ulicy Sołtysiej pękał w szwach, pojawiło się około 70 kibiców gości i 300 kibiców gospodarzy.

Pierwsza doskonała sytuacja dla gospodarzy miała miejsce już w 5. minucie spotkania. Zawodnik MK Górnik Katowice – Arkadiusz Bąk zagrywa piłkę ręką w polu karnym, a sędzia bez wahania wskazuje na wapno. Doskonałą interwencją popisuje się jednak Paweł Gulec i broni strzał Kaczmarczyka.

Derby Katowic

Niewykorzystane sytuacje się mszczą i przekonali się o tym piłkarze Podlesianki Katowice. W 8. minucie spotkania bramkarza Podlesianki pokonuje Dawid Jurowicz. Pewny strzał w w długi róg bramki i było 0:1 dla zawodników MK Górnik Katowice.

Zobacz doping kibiców MK Górnik Katowice, w meczu z lokalnym rywalem!

Zawodnicy Podlesianki Katowice wyrównali w 26. minucie. Bramkę dla gospodarzy zdobył Dawid Ciolik, który zaskoczył bramkarza gości strzałem w długi róg. Na stadionie przy ulicy Sołtysiej było 1:1!

Po zmianie stron ponownie na prowadzenie wyszli zawodnicy z Kostuchny. Rzut wolny w 50. minucie wykonał Lipok i wrzucił w pole karne Podlesianki, gdzie znajdował się zupełnie niepilnowany Dawid Honysz. Zawodnik MK przyjął piłkę i pewnie pokonał goalkeepera Podlesianki.

Gospodarze wyrównali w 68. minucie spotkania. Pawła Gulca pokonał Marcin Widenka, który uderzył z 5. metrów w samo okienko bramki.

Kolejną bramkę zawodnicy Podlesianki zdobyli w 84. minucie! Autor – Marcin Rosiński doprowadził do szału radości wśród kibiców gospodarzy! Mieliśmy 3:2 dla Podlesianki Katowice.

Bramka na 4:2 dla Podlesianki Katowice to efekt świetnej kontry w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Bramkarz Podlesianki przejął piłkę po akcji MK, w którą zaangażowali się wszyscy zawodnicy gości. Dalekim wykopem uruchomił Rosińskiego, który po ominięciu dwóch rywali, pięknym lobem z 16. metrów pokonał Pawła Gulca. Gospodarze ustalili wynik meczu na 4:2!

Derby Katowic w lidze okręgowej można bardzo krótko podsumować. Wspaniałe sportowe widowisko, pełne nagłych zwrotów akcji i świetna atmosfera na trybunach!