Oglądaj w TVSRegion

Srebrne Katowice: Dieta seniora – na czym powinna się opierać?

Dieta seniora – jak powinna wyglądać i na czym bazować? Czego unikać w diecie? Między innymi na te pytania odpowiedzieliśmy w programie „Srebrne Katowice”.

 

W kolejnym odcinku programu „Srebrne Katowice” sprawdziliśmy wraz z dietetykiem, jak powinna wyglądać prawidłowa dieta seniora.

Premierowe odcinki programu „Srebrne Katowice” emitowane są w każdy piątek o 8:20 w TVS.

 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku i na Instagramie!

Facebook Instagram

 

Dieta seniora

Gościem programu była Małgorzata Zychalska – dietetyk i fizjoterapeuta – która przybliżyła widzom, jak powinna wyglądać prawidłowa dieta osób starszych.

Zasady zdrowego żywienia osób starszych – o co w tym wszystkim chodzi i na czym te zasady polegają? – mówi Małgorzata Zychalska. – Otóż, drodzy państwo, takim najprostszym sposobem wyrażenia zasad prawidłowego żywienia jest Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób starszych.

Co ważne do podkreślenia, wiedza na temat żywienia cały czas się rozwija – podkreśla dietetyk. – Dlatego też sama piramida co pewien czas podlega pewnym modyfikacjom.

W programie dietetyk przedstawiła najważniejsze wytyczne Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób starszych. Dowiedzieliśmy się, co stanowi podstawę zbilansowanej diety seniora, a także czego osoby starsze powinny unikać.

 

Co jeszcze w programie?

Jak zadbać o kręgosłup w okresie, gdy dużo przebywamy w domu i siedzimy? Na to pytanie w programie odpowiedział Michał Mania (instruktor AZ UŚ, Sportowy Uniwersytet Seniora). Zobacz ten odcinek programu, jeśli chcesz poznać więcej ćwiczeń kierowanych dla seniorów.

Zapytaliśmy również Helenę Hrapkiewicz (Pełnomocnik Prezydenta Katowic ds. Seniorów) o jej ulubioną książkę, którą chciałaby polecić innym do zapoznania się w czasie kwarantanny.

 

ZOBACZ JUŻ TERAZ CAŁY ODCINEK PROGRAMU „SREBRNE KATOWICE”:

 

Marlena Borczyk

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Restauracje, fryzjerzy, kosmetyczki otwierają się! Ale obostrzeń będzie mnóstwo!

Chełstowski staje w obronie górników! Mówi głośne NIE dla hejtu

Nowe tramwaje wyjeżdżają na tory! Pierwszy TWIST już budzi sensację! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close