Region

DK 86 w Katowicach – Giszowcu: trasa może być zamknięta do końca wakacji

Droga Krajowa nr 86 (DK86, ul. Pszczyńska) – na wysokości Giszowca w Katowicach będzie zamknięta do końca wakacji. Przed końcem tygodnia firma NDI, generalny wykonawca przebudowy węzła Giszowiec, ma przedstawić możliwy scenariusz i harmonogram przywrócenia ruchu na DK86.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Scenariusz i harmonogram przywrócenia ruchu na DK86 ma zostać przedstawiony jeszcze w tym tygodniu. Sprawa jest pilna, ponieważ każdego dnia trasą przejeżdża kilkadziesiąt tysięcy samochodów.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że most trzeba będzie rozebrać i postawić nowy, a to może zająć od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. To oznacza, że DK 86 na wysokości Giszowca nie zostanie otwarta przed końcem wakacji.

Droga Krajowa nr 86 (DK86, ul. Pszczyńska) – na wysokości Giszowca  została zamknięta  ze względów bezpieczeństwa w dwóch kierunkach – zarówno w stronę Tychów, jak i w stronę Sosnowca. Ulewne deszcze naruszyły nasyp, na którym znajduje się wiadukt. Najważniejsze, że nikt nie został poszkodowany. Natomiast konieczne stało się wyznaczenie objazdów – opis najważniejszych relacji poniżej.

Najważniejsze informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu:
  1. DK86 na wysokości Giszowca (ul. Pszczyńska) zostaje zamknięta do odwołania w obie strony (odcinek nad pierwszym wiaduktem za węzłem Murckowskim – nad linią kolejową).
  2. Otwarty dla ruchu pozostaje przejazd pod DK86 (łączący ul. Kolistą z 73 Pułku Piechoty).
  3. Otwarty dla RUCHU LOKALNEGO pozostaje dojazd z Tychów drogą DK86 do Murcek / Giszowca (istnieje możliwość prawoskrętu w Kolistą) / Kostuchny.
  4. RUCH LOKALNY do Murcek / Giszowca – od strony Sosnowca / centrum Katowic – może odbywać się przez Szopienice/Zawodzie – w kierunku na Nikiszowiec (wzdłuż ul. Szopienickiej) lub z ul. Murckowskiej (DK86) – poprzez ul. Gospodarczą/Górniczego Dorobku – na Nikiszowiec – dalej do Giszowca/Murcek, analogicznie ruch lokalny z Murcek/Giszowca do centrum Katowic może odbywać się z DK86 ulicami Mysłowicką, Szopienicką/Górniczego Dorobku/Gospodarczą, odpowiednio w kierunku Szopienic/Zawodzia lub ulicy Murckowskiej DK86.
  5. RUCH TRANZYTOWY. Wyznaczane są objazdy. Na kierunku Tychy -> Sosnowiec należy zjechać w Tychach na S1. Z S1 można skręcić w autostradę A4 i kierować się na Katowice lub Kraków lub kontynuować podróż drogą S1 – w kierunku Dąbrowy Górniczej – do autostrady A1. Z kolei jadąc z Katowic – należy zjechać na autostradę A4 na Kraków – a następnie odbić na S1 w Mysłowicach w kierunku na Tychy. Pojazdy jadące od strony Siewierza na Tychy – powinny na wysokości Podwarpia skręcić w S1. Ruch tranzytowy z ulicy Kościuszki DK81 od skrzyżowania z ulicą Kolejową w kierunku autostrady A4 kierowany będzie ulicami Brynowską i Mikołowską.
  6. Dla pracowników przedsiębiorstw znajdujących się wzdłuż wyłączonego odcinka DK86 bez możliwości dojazdu od strony Giszowca lub ul. 73 Pułku Piechoty wykonawca zapewnił dojazd, który koordynuje policja i pracownik ochrony.

Źródło: UM Katowice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Tu Andrzej Duda zyskał rekordowe poparcie! Jaka to gmina?

Katowice: Osunięcie ziemi i zamknięty wiadukt na DK 86 skomplikuje życie kierowcom na kilka miesięcy!

Od środy można składać wnioski o świadczenie „Dobry Start”. Na razie tylko w formie elektronicznej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close