RegionSport

Dla kibiców Ruchu Chorzów to będzie SZOK i NIEDOWIERZANIE!!!

Tego chyba nikt – albo prawie nikt spośród kibiców Ruchu Chorzów się nie spodziewał. Klub z Cichej, który właśnie wywalczył awans do 2. ligi żegna się z ojcem sukcesu. Łukasz Bereta nie jest już trenerem Niebieskich!

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Jak informuje oficjalna strona Ruchu Chorzów, (…) nie udało się porozumieć z trenerem Łukaszem Beretą w kwestii nowej umowy. Osiągnięto porozumienie w zakresie finansowym oraz długości kontraktu, natomiast nie udało się porozumieć w kwestii zapisu o okresie wypowiedzenia, identycznego jak w obecnej, obowiązującej do końca czerwca umowie.

To oznacza, że Ruch Chorzów będzie miał nowego szkoleniowca – Łukasz Bereta żegna się z Cichą. Klub wyjaśnia, że zapis o wypowiedzeniu i jego okresie w takim kontrakcie jest kluczowy i nikogo nie powinno dziwić, że jeśli strony nie doszły w tym zakresie do porozumienia, to umowy nie można było zawrzeć.

– Zapis o okresie wypowiedzenia jest stosowany w każdej umowie podpisywanej przez Klub i nie może być odstępstw od tej reguły. Nauczeni doświadczeniem z przeszłości, będąc zarazem na etapie odbudowy, nie możemy sobie pozwolić na złamanie przyjętych zasad – czytamy na stronie Ruchu Chorzów.

Łukasz Bereta objął drużynę Ruchu 18 czerwca 2019 r., w najtrudniejszym momencie w długiej historii klubu – tuż po spadku do III ligi. W roli trenera poprowadził „Niebieskich” łącznie w 63. spotkaniach notując w nich 44 zwycięstwa, 11 remisów i 8 porażek, a zwieńczeniem jego dwuletniej pracy z zespołem był awans do II ligi i seria 17 wygranych z rzędu, przerwanych dopiero w poprzedniej kolejce przez zespół z Goczałkowic.

-Trenerowi oraz jego współpracownikom serdecznie dziękujemy za podjęcie się misji sportowej odbudowy Ruchu, zaangażowanie w pracę, a przede wszystkim poprowadzenie drużyny do awansu. Życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej. Do zobaczenia – czytamy na stronie Ruchu.

Ruch Chorzów szuka już następcy Łukasza Berety, prowadzone są już rozmowy ze szkoleniowcami, którzy mogliby zastąpić go na trenerskiej ławce.

 

źródło: Ruch Chorzów
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogoria III oficjalnie otwarta. Sezon na kultowym kąpielisku właśnie ruszył [WIDEO]

Ogromny mural w Siemianowicach Śląskich gotowy. Takiego na Śląsku jeszcze nie było! [WIDEO]

Polski Ład zaorze polskie samorządy? „Może być tak, że zabraknie na remont chodnika” [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close