KrajRegion

Dni Chorzowa 2020 odwołane! Pieniądze zostaną przekazane na walkę z epidemią

Dni Chorzowa w tym roku się nie odbędą. Pieniądze zostaną przekazane na ważniejszy cel – taką decyzję podjęły władze miasta.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Dni Chorzowa 2020 odwołane

Fundusze, które planowano przeznaczyć na organizację imprez w ramach święta miasta, przekaże się głównie na wsparcie działań związanych z epidemią.

– Podjąłem decyzję o rezygnacji w tym roku z imprez plenerowych w ramach święta miasta. Pieniądze, które zabezpieczyło się na ten cel, przeznaczy się na wsparcie działań związanych z epidemią. Teraz to nasz główny cel! Pieniądze, zamiast na rozrywkę powinny być skierowane na obszary związane ze zdrowiem mieszkańców oraz minimalizowaniem skutków epidemii – napisał prezydent ChorzowaAndrzej Kotala.

Podobną decyzję podjęły władze Wojkowic. Tam pieniądze na organizację imprezy zostały przekazane na zakup respiratora do szpitala w sąsiedniej Czeladzi. Dni Piekar Śląskich również odwołano. Pieniądze, które miały zostać wydane na trzydniową zabawę, przeznaczy się na ochronę zdrowia.

Obecnie zarażonych koronawirusem jest 5 chorzowian. 2 przebywa w Szpitalu Specjalistycznym, 2 osoby są w kwarantannie domowej, 1 osoba przebywa w szpitalu w Raciborzu. 195 osób jest poddanych kwarantannie.

źr.: mojchorzow.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Mniej pociągów i tramwajów od 23 marca. Wszystko przez koronawirus [WIDEO]

Strzelanina w Katowicach: Znamy NOWE FAKTY! Zobaczcie WIDEO

Aplikacja „Kwarantanna domowa” już jest. Jak działa?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close