RegionWiadomość dnia

Do tysięcy potrzebujących i samotnych trafiły dzisiaj paczki. To Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne na dowóz

To już drugie Wielkanocne Śniadanie Metropolitalne w czasie pandemii. Jeszcze dwa lata temu poczęstunek był organizowany w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, jednak obecnie to niemożliwe. Dlatego wolontariusze Fundacji Wolne Miejsce i nie tylko od wczesnych godzin porannych rozwozili przygotowane wcześniej wielkanocne paczki.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Dostali je samotni i potrzebujący, którzy wcześniej zgłosili taką chęć. W tym roku rozwiezione zostały ponad 4 tysiące posiłków.

-Pomagam dlatego, żeby ludzie nie byli samotni bo bardzo mi zależy na tym, zwłaszcza w okresie świąt i chcę, żeby każdy był obdarowany, nawet skromnym upominkiem i myślę, że pomaganie jest bardzo ważne. Tym bardziej, że nie wiadomo w jakiej potrzebie my kiedyś będziemy mówi Julia Maciejczyk, wolontariuszka.

-Postanowiłam, że zrobię coś więcej i skorzystałam z takiej okazji. Znalazłam sobie fundację, której mogłabym pomóc na święta Wielkanocne i jestem – mówi Patrycja Piecyk, wolontariuszka.

 

-Dla nich zawsze się znajdzie wolne miejsce, przy naszych stołach i dzisiaj nie mogliśmy tego zmienić. Pandemia oczywiście pokrzyżowała plany dużych wydarzeń, ale nie zmieniła naszych serc, a wręcz odwrotnie, jeszcze bardziej rozgrzała. Bo teraz w okresie pandemii nie tylko zawozimy śniadanie wielkanocne, nie tylko posiłek, ale spędzamy czas, a dzisiaj jest to bardzo cenne, w okresie kiedy wiele osób jest na izolacjimówi Mikołaj Rykowski, prezes fundacji Wolne Miejsce.

 

autor: Kamil Rodek

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

PILNE: prawie 23 tys. nowych przypadków. Nie żyją 204 osoby

870 tysięcy szczepionek jutro trafi do Polski. Kolejne – za tydzień

CO ZA SZCZĘŚLIWIEC! Mieszkaniec Bielska wygrał MILION!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close