RegionWiadomość dnia

Dobra Wola Dla Seniora, czyli całe Zabrze pomaga starszym w czasie pandemii koronawirusa!

W czasie pandemii każdy przejaw dobrej woli i chęć pomoc jest na wagę złota. W Zabrzu postanowiono pomóc starszym mieszkańcom miasta. Rozpoczęła się akcja DOBRA WOLA DLA SENIORA. Wszyscy chętni mogą oddawać niezbędne produkty dla potrzebujących. Zgłaszać można się przez profil stowarzyszenia na Facebooku lub telefonicznie.

 

 

Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz


-Jest to osoba, która jest sama. Często widzę, że prosi by ktoś jej pomógł w zakupach. Nie ma nikogo kto by jej pomógł. Na pewno byłoby jej miło, gdyby można jej pomóc z taka paczkę, taką paczkę zorganizować, tak jak my chcemy zrobić. Jest to starsza pani, która niekoniecznie sama sobie daje radę – mówi jedna ze zgłaszających.

Wiele osób starszych, mimo przepracowanych lat dostaje niską emeryturę taką, która nie pozwala godnie żyć. Są samotne i nie mają do kogo zwrócić się o pomoc. Często się po prostu wstydzą.

-Jest to akcja kierowana stricte dla osób starszych, w podeszłym wieku, dla emerytów. Zbieramy różne produkty, posiłki w słoikach, zbieramy słodycze, też zbieramy artykuły długoterminowe ryż, kaszę, makarony – mówi Ariel Rolnik, prezes Stowarzyszenia MocnoSpołeczni.

Dobra Wola Dla Seniora, czyli całe Zabrze pomaga starszym w czasie pandemii koronawirusa!
Dobra Wola Dla Seniora, czyli całe Zabrze pomaga starszym w czasie pandemii koronawirusa!

Cel jest szczytny i w czasie przymusowego spędzania dni w samotności w domu, może sprawić wiele radości.

-Po prostu zadbać o tych seniorów na tyle, a by ten świąteczny czas spędzili w dobrym świątecznym nastroju. Aby wiedzieli i czuli to, że nie są zapomniani – podkreśla Ariel Rolnik, prezes Stowarzyszenia MocnoSpołeczni.

O seniorach nie zapomina też zabrzański ośrodek pomocy społecznej. Przystąpił do ogólnopolskiego programu ,,Wspieraj seniora”, który jest skierowany do osób 70+ lub młodszych mających potrzebę pomocy. Zgłosić się można przez stronę wspierajseniora.pl

-To jest Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Ten korpus przekazuje do nas, do miejskiego ośrodka pomocy potrzeby seniorów. My natomiast, nasz ośrodek przekierowuje te potrzeby do punktów dzielnicowych, do pracowników socjalnych, którzy dzwonią do seniora i pytają o jego potrzebymówi Danuta Dymek, dyrektor MOPR Zabrze.

A potrzeby są różne. Od żywności, po leki aż po środki higieny osobistej. Za zakupy płaci senior. Często ci zdani są tylko na siebie. Nie wiedzą o możliwości pomocy.

-Nie dlatego, że na Śląsku pozostałam sama. Rodzinę mam po prostu na Pomorzu. Ale na razie jakoś daję, chociaż jest trudno i chyba nic nie wskazuje, że będzie łatwiej – mówi Zofia, mieszkanka Zabrza.

Stowarzyszenie MocnoSpołeczni organizowało już pomoc dla czworonogów ze schroniska, festyn dla dzieci, na którym zbierano środki na pomoc dla dziewczyny walczącej z rakiem, a także wspierało biedne rodziny.

 

autor: Paweł Palacz

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

NOWE RESTRYKCJE i OBOSTRZENIA!!! Wszystkie szkoły zamknięte! Zamknięte centra handlowe!

Dlaczego matka porzuciła 3,5-letniego chłopca w Sosnowcu? Policja wciąż wyjaśnia sprawę [WIDEO]

Śląska służba zdrowia na progu zapaści prosi o pomoc! Brak lekarzy, personelu i wolnych karetek!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close