RegionZdrowie

Dobre wieści dla placówek służby zdrowia! Są dodatkowe pieniądze dla szpitali w woj.śląskim

Dobre wieści dla placówek służby zdrowia. Na funkcjonowanie szpitali I i II stopnia w regionie przeznaczone zostaną dodatkowe środki w wysokości prawie 46 mln zł. Wsparcie trafi do 44 placówek.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie? RAPORT MIAŻDŻY!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS


Informację o dodatkowej puli środków dla szpitali przekazali dziś dyrektorom tych ośrodków wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz p.o. dyrektora oddziału śląskiego NFZ Piotr Nowak. Spotkanie odbyło się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.

Jesteśmy tutaj dzisiaj, żeby po raz kolejny potwierdzić, że ochrona zdrowia jest głęboko w sercu rządu Prawa i Sprawiedliwości – powiedział wojewoda. – To bardzo duży zastrzyk dodatkowych pieniędzy – dodał.

Finansowa pomoc do szpitali trafia w 2019 roku nie pierwszy raz. – To już trzecia w tym roku transza pieniędzy. Pierwsza była w kwietniu, druga w lipcu – podkreślił dyrektor Nowak. A kiedy dodatkowe prawie 46 mln zł otrzymają szpitale? – Te środki będą uruchomione już od września – zapewnił szef śląskiego oddziału NFZ. Dodał też, że szpitale otrzymają od 500 tys. do 3 mln zł.

Zadowolenia z dodatkowych środków nie krył wicemarszałek województwa śląskiego Dariusz Starzycki. Z prawie 46 mln zł aż 10 mln zł trafi do szpitali, których organem założycielskim jest samorząd województwa śląskiego. O tym, jak ważne jest to dodatkowe wsparcie mówiła też Maria Zawada, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. – Dodatkowe 2 mln zł to dla naszego szpitala istotny zastrzyk finansowy – powiedziała.

O sposobie podziału dodatkowych środków decyduje dyrektor szpitala. Przekazane pieniądze mogą być przeznaczone na przykład na wzrost wynagrodzeń czy doposażenie szpitali i sprzęt. – To są środki, które mają ulżyć w często niełatwym trudzie zarządzania placówkami zdrowia – podkreślił wojewoda Jarosław Wieczorek.

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Taka sytuacja: Wchodzicie do sypialni, a tam… WIELKI PYTON!

Z Katowic do Watykanu. Chcą dać papieżowi elektryczny samochód! [WIDEO]

Kampania na Śląsku jak ONE MAN SHOW? Mateusz Morawiecki i długo, długo nikt[WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close