Region

Dodatkowe punkty do żłobka za szczepienie. Tego chcą radni z Mysłowic

Dzieci, które są poddane obowiązkowym szczepieniom będą miały przyznawane dodatkowe punkty podczas rekrutacji do miejskiego żłobka. Tego chcą radni z Mysłowic i nad taką uchwałą pochylą się już 26 września.

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

O sprawie poinformował portal Mysnet.pl. Projekt uchwały w tej sprawie został przygotowany przez radną Martę Górną. – Zaproponowana przez radną zmiana w statucie żłobka ma dotyczyć premii punktowej podczas rekrutacji dla zieci szczepionych zgodnie z kalendarzem szczepień, oraz tych, których kalendarz jest modyfikowany z przyczyn medycznych. Projekt został już jednogłośnie pozytywnie zaopiniowany przez członków Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia Rady Miasta Mysłowice – pisze portal Mysnet.pl.

Radna uzasadnia swój pomysł tym, że dzieci nieszczepione stanowią ogromne ryzyko dla tych, które nie mogą zostać poddane profilaktyce z przyczyn medycznych. A liczby mówią same za siebie. Od 2015 roku liczba nieszczepionych dzieci wzrasta. Najpierw było to 20, rok później 34, w 2017 – 53, a w 2018 roku już 68 dzieci.

Sesja Rady Miasta w Mysłowicach odbędzie się 26 września.

Źródło: Mysnet.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kto podpalił samochody na Wyszyńskiego? Za podpalacza wyznaczono nagrodę! [FOTO]

„Oddajcie nasze pieniądze!!!” Wściekli górnicy z kopalni Pniówek przyszli pod siedzibę JSW [WIDEO]

Przedszkolaki z Będzina przygotowały prezent dla królowej Elżbiety II na jaj 93. urodziny!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close