RegionWiadomość dniaZdrowie

Dodatkowe punkty za szczepienie dzieci. Nowe zasady rekrutacji do żłobków w Mysłowicach [WIDEO]

Kandydaci do miejskiego żłobka w Mysłowicach będą dostawać dodatkowe punkty za szczepienia. Projekt uchwały w tej sprawie to inicjatywa radnej Marty Górnej.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Uzbierali w internecie dla okradzionej 99-latki PÓŁ MILIONA!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS


-Przyglądamy się temu, że bardzo szybko wzrasta liczba rodziców, którzy decydują się na to, żeby rodziców nie szczepić. Te ruchy antyszczepionkowe są silne, przemawiają niestety do innych rodziców. Po tym jak skontaktowaliśmy się z powiatowym inspektoratem sanitarnym i przekonaliśmy się, ze w Mysłowicach ten problem jest. Liczba odmów szczepień dzieci wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu trzech lat, uznaliśmy, że pora na ten ruch. Żeby dodatkowo premiować tych rodziców, którzy szczepią dzieci, ale oczywiście te punkty dostaną również dzieci, które nie mogą być zaszczepione z przyczyn medycznych – mówi Marta Górna, radna RM w Mysłowicach.

 

W żłobku miejskim w Mysłowicach dziennie przebywa ponad setka dzieci. Nie zdarzyło się jeszcze, żeby rodzic zapisywał tu dziecko bez pakietu szczepień. -Jednak rodzice zgłaszają, bo my mamy żłobek integracyjny – że dzieci są odraczane ze szczepień ze względu na jakiś stan chorobowy – mówi Marta Krzoska, Żłobek Miejski w Mysłowicach.

Radni z Mysłowic zajmą uchwałą 26 sierpnia. –Projekt uchwały został pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Zdrowia i Polityki Społecznej, w tej chwili jest opiniowany przez wydział zdrowia UM Mysłowice, radni po raz drugi pochylą się nad tego typu projektem – mówi Anna Górny, UM Mysłowice.

Kandydaci do miejskiego żłobka w Mysłowicach będą dostawać dodatkowe punkty za szczepienia. Projekt uchwały w tej sprawie to inicjatywa radnej Marty Górnej
Kandydaci do miejskiego żłobka w Mysłowicach będą dostawać dodatkowe punkty za szczepienia. Projekt uchwały w tej sprawie to inicjatywa radnej Marty Górnej

Po raz pierwszy w marcu radni z Mysłowic jednogłośnie zadecydowali, że rodzice dzieci, które będą miały trafić do żłobka, będą musieli przedstawić oświadczenie o przyjęciu szczepień. Inaczej nie zostaną przyjęte. Uchwałę zakwestionował jednak wojewoda. Nowy projekt przewiduje, że za szczepienia będą dodatkowe punkty, ale ich brak nie będzie całkowicie przekreślał szansy na przyjęcie do żłobka. Podobne uchwały wprowadziły już m.in. Sosnowiec, Katowice i Częstochowa.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jaworzno: Pies zaatakował ośmioletnie dziecko. Zwierze nie było szczepione!

Policja namierzyła poszukiwanego bo… wystąpił na żywo w telewizji!

Czy w Mysłowicach będą dodatkowe punkty do żłobka za szczepienie?

autor: Monika Herman
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close