KategoriaKrajRegion

Dostał SMS-a, że musi dopłacić do przesyłki. Stracił ponad 9 tys. złotych

Pewien mieszkaniec Elbląga otrzymał sms, że musi dopłacić niecałą złotówkę do paczki, by ta do niego dotarła. W smsie był link do dokonania opłaty. Mężczyzna wszedł w link i stracił kilka tys. złotych.

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Link został kliknięty i dwukrotnie wykonano transakcję opłaty 0,90 groszy. Jednak, jak się okazało z konta wcale nie przelano 1,80 zł, a dużo więcej, bo prawie 10 tysięcy złotych.

Oszuści wykorzystują to, że dużo osób robi zakupy w Internecie i oczekuje na przesyłkę. Napotkanie nawet przypadkiem takiej sytuacji nie jest więc trudne.

Uważajmy na nieznane linki, które otrzymujemy w smsach, mailach czy na komunikatory internetowe. Nie klikajmy w nie. Z pozoru nieważna transakcja na niewielką sumę to tylko pretekst, abyśmy wykonali czynność logowania się na koncie i zautoryzowali transakcję. Kwota, którą my widzimy jest zwykle niewielka. To, ile przelejemy na konto sprawcy, to kilka tysięcy złotych lub po prostu tyle, ile znajduje się w danej chwili na naszym rachunku. Pamiętajmy o względach bezpieczeństwa. Sprawcy oszustwa za takie wyłudzenie zgodnie z Kodeksem Karnym może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Masakra w Dąbrowie Górniczej! 6-latka kilkanaście razy ugodzona nożem! Dźgał ojciec?

Dostałeś SMS-a z prośbą o dopłatę do przesyłki? Uważaj! To oszustwo!

Kosiniak-Kamysz w Katowicach: Połączenie Śląska i Małopolski to ogromna szansa!

 

źr. KMP Elbląg

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close