RegionWiadomość dnia

Dramatyczna akcja GOPR Beskidy. Transportowali turystę na linach [WIDEO]

Kolejna trudna akcja beskidzkich GOPR’owców. W środę, 27 stycznia, o 13:45 do CSR w Szczyrku dostało zgłoszenie z partii szczytowych Babiej Góry od doświadczonych i dobrze przygotowanych turystów. Jeden z nich doznał bolesnej kontuzji stawu kolanowego, co uniemożliwiło mu dalsze zejście.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Turystom zalecono, aby oczekując na pomoc, zabezpieczyli się przed panującymi tego popołudnia niekorzystnymi warunkami: niską temperaturą oraz silnym wiatrem. W tym czasie z Markowych Szczawin wyruszył zespół ratowników na skuterze. Jeden z nich udał się z Przełęczy Brona w kierunku poszkodowanego na nartach skiturowych. Kierowca zjechał na Markowe Szczawiny po kolejnych ratowników, którzy w rejon działań zabrali sprzęt niezbędny do ewakuacji – informuje GOPR.

Po dotarciu pierwszego ratownika do poszkodowanego i zabezpieczeniu termicznym, zadecydowano o transporcie w noszach. Przybyła na miejsce wypadku grupa ratowników ewakuowała mężczyznę na Przełęcz Brona. Przy panujących warunkach konieczne było użycie technik linowych, aby bezpiecznie przetransportować turystę z przełęczy w miejsce, gdzie mógł zostać przejęty przez ratownika na skuterze śnieżnym. O godz. 17:20 ratowany został przetransportowany do Zawoi Markowej. Nie wymagał transportu medycznego do specjalistycznej jednostki.

WIDEO Z AKCJI KLIKNIJ TUTAJ

W wyprawie ratunkowej udział wzięło 13 ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR. Działania zakończono o godz. 18:00 powrotem dyżurnych do Stacji Ratunkowej na Markowych Szczawinach.

Źródło, wideo: GOPR Beskidy, fot. arch. GOPR Beskidy/M.Moskwa

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pyrzowice uruchamiają punkt szybkich testów COVID-19 na lotnisku

Wóz strażacki i dom do samodzielnego złożenia? To i wiele więcej można kupić na aukcjach WOŚP

Niesamowity wideo-mural w Bielsku-Białej! To hołd dla Papcia Chmiela!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close