Region

Drugie życie znicza, czyli nie każdy znicz musi wylądować na śmietniku!

Daj zniczowi drugie życie. W Dąbrowie Górniczej wystartowała proekologiczna akcja, której głównym celem jest walka o środowisko. Na czterech dąbrowskich cmentarzach stanęły specjalne regały na zużyte znicze, które mogą zostać wykorzystane po raz kolejny przez inne osoby odwiedzające groby najbliższych.

 

 

Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz

– Zdecydowaliśmy się aby taką akcję przeprowadzić w Dąbrowie Górniczej po raz pierwszy ponieważ bardzo mocno stawiamy na środowisko, dbałość o przyszłe pokolenia tak naprawdę. Dziś sterta śmieci zalega na naszych wysypiskach. To też uświadamianie mieszkańców naszego miasta, że to w naszych rękach jest zmiana sposobu myślenia – mówi Beata Pisarczyk UM Dąbrowa Górnicza.

Do projektu przystąpiły cztery dąbrowskie cmentarze: komunalne w Okradzionowie i Tucznawie oraz parafialne w Ujejscu i na Wzgórzu Gołonoskim. Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej chwalą pomysł urzędników.

– Bardzo fajny pomysł. Dokładnie dla osób, które na przykład nie mają pieniążków na znicz żeby kupić to kwestia kupienia tylko wkładu, no i można postawić na pomnik takmówi Aneta mieszkanka Dąbrowy Górniczej.

Do projektu przystąpiły cztery dąbrowskie cmentarze: komunalne w Okradzionowie i Tucznawie oraz parafialne w Ujejscu i na Wzgórzu Gołonoskim
Do projektu przystąpiły cztery dąbrowskie cmentarze: komunalne w Okradzionowie i Tucznawie oraz parafialne w Ujejscu i na Wzgórzu Gołonoskim

– To nie idzie do wyrzucenia, zresztą tak jak tam pisze drugie życie się daje takiemu zniczu – mówił Jarosław mieszkaniec Dąbrowy Górniczej.

Na regałach należy odkładać tylko takie znicze, które nie są zniszczone. Każdy, kto będzie chciał skorzystać ze zniczy zostawionych na regale, musi jedynie uzupełnić je we wkłady lub baterie.

 

autor: Łukasz Majewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jarosław Kaczyński nagrał OŚWIADCZENIE! „Wzywam do obrony kościołów za każdą cenę” [WIDEO]

Fundacja TVS pomoże stomatologom. To wsparcie za pomoc w czasie pandemii koronawirusa

Rzecznik Praw Obywatelskich do Premiera: najnowsze nakazy i zakazy są sprzeczne z Konstytucją

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close