Region

UWAGA! Z rezerwatu w Pszczynie uciekły trzy żubry! OSTRZEŻENIE DLA MIESZKAŃCÓW

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach poinformowała, że rezerwatu  w Pszczynie uciekły trzy żubry. – Żubry znajdują się na terenie Nadleśnictwa Kobiór. Ostatni raz widziane były na terenie leśnym w rejonie Cielmic. Prosimy o ostrożność! – informuje RDLP w Katowicach.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Jak się okazuje trzy żubry, najprawdopodobniej w poszukiwaniu swoich przysmaków, opuściły teren rezerwatu. Zostały zauważone w okolicach dzielnicy Tychów – Cielmice, która jest położona w południowo-wschodniej części miasta, przy DK nr 1.

– W tamtejszych lasach, które łączą się z kompleksem rezerwatu, zwierzęta zauważył spacerujący mieszkaniec o czym niezwłocznie zawiadomił Nadleśnictwo Kobiór. Leśnicy na bieżąco patrolują teren w poszukiwaniu zwierząt – pisze Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach.

Dyrekcja zaapelowała też do mieszkańców, aby w przypadku napotkania zwierząt absolutnie się do nich nie zbliżać i poinformować odpowiednie służby.

W minionym tygodniu Ośrodek Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach wysłał żubry na Półwysep Iberyjski. Do zagrody w Andaluzji pojechało dziewięć zwierząt, cztery byki i pięć krów. Przekazanie żubrów do Hiszpanii odbywa się w ramach realizacji projektu „Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe Państwowe”, którego jednym z głównych celów jest zapewnienie trwałości i rozwoju populacji żubra.

Źródło i foto: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jarosław Kaczyński nagrał OŚWIADCZENIE! „Wzywam do obrony kościołów za każdą cenę” [WIDEO]

Fundacja TVS pomoże stomatologom. To wsparcie za pomoc w czasie pandemii koronawirusa

Rzecznik Praw Obywatelskich do Premiera: najnowsze nakazy i zakazy są sprzeczne z Konstytucją

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close