Region

Śląskie: Nawoływali do ataku na kościół. 17 i 18-latkowi grozi więzienie

Tarnogórscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, którzy w mediach społecznościowych nawoływali do ataku na kościół oraz parlamentarzystkę. Sprawcy nie pozostaną bezkarni. Takie zachowanie w świetle obowiązujących przepisów stanowi przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Policjanci nieustannie monitorują zachowania użytkowników w internecie. Śledczy reagują na wszelkie niebezpieczne oraz niezgodne z prawem działania w sieci. Często ich działania ratują ludzkie życie oraz bronią osób, których prawa łamane są w cyberprzestrzeni. Warto zaznaczyć, że wolność słowa ma swoje granice, a są nimi sytuacje, w których naruszane są m.in. prawa innych osób lub przepisy karne, które bezwzględnie należy przestrzegać.

Wczoraj przekonali się o tym dwaj mieszańcy Tarnowskich Gór, z których jeden, na portalu społecznościowym nawoływał do ataku na miejscowy kościół, a drugi do ataku na parlamentarzystkę. Tarnogórscy kryminalni namierzyli sprawców i ich zatrzymali. 17 i 18 -letni tarnogórzanie trafili do policyjnej celi. Wczoraj usłyszeli zarzuty publicznego nawoływania do popełnienia występku, za co grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach.

Przypominamy: Chociaż hejt i przestępczość w sieci jest powszechnym zjawiskiem, warto zaznaczyć, każde działanie w internecie pozostawia ślad. Praktyka pokazuje, że nikt w cyberprzestrzeni nie jest anonimowy, a poczucie bezkarności osób łamiących prawo w sieci jest tylko pozorne. Wszelka niezgodna z obowiązującymi przepisami działalność w wirtualnym świecie wiąże się dla użytkowników z taką samą odpowiedzialnością, jak w innych przypadkach, a niektóre przestępstwa lub ich formy kwalifikowane odnoszą się głównie do czynów popełnionych w przestrzeni internetowej – czytamy na stronie śląskiej policji.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jarosław Kaczyński nagrał OŚWIADCZENIE! „Wzywam do obrony kościołów za każdą cenę” [WIDEO]

Fundacja TVS pomoże stomatologom. To wsparcie za pomoc w czasie pandemii koronawirusa

Rzecznik Praw Obywatelskich do Premiera: najnowsze nakazy i zakazy są sprzeczne z Konstytucją

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close