KrajRegion

Duda: nie może być tak, że prawo nakazuje kobiecie tego typu heroizm [WIDEO]

Nie milkną echa protestów kobiet. Od kilku dni na ulicach polskich miast trwa jeden z największych strajków ostatnich lat. Nie inaczej jest w Katowicach, gdzie każdego dnia protestujących przybywa.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Jestem po prostu zła na to jak rząd zrobił dla kraju i wydaje mi się, że każda kobieta powinna mieć wybór. (Jest Pani jednorazowo czy będzie Pani chodzić aż do skutku?) – Będę chodzić aż do skutku. Jestem już któryś raz, także póki będą protesty będę na pewno chodzić – mówiła Patrycja Łopusiewicz uczestniczka protestu.

Myślę, że rząd trochę liczy na to, że ludzie odpuszczą po jakimś czasie, natomiast myślę, że po prostu trzeba działać aż do skutku. Wczoraj był mój syn, jutro będzie mój mąż, ja też będę chodzić! – mówi Joanna Patyk uczestniczka protestu.

To, że sytuacja robi się coraz bardziej napięta widać na każdym kroku. Wczoraj wieczorem Prokurator Krajowy wysłał wytyczne dla prokuratorów generalnych, które zawierają instrukcje postępowania śledczych z organizatorami strajków. Prokuratura chce nawet 8 lat więzienia dla organizatorów protestów.

Można powiedzieć, że Jarosław Kaczyński wypowiedział wojnę i to wypowiedział wojnę obywatelom własnego państwa. Myślę, że ten znaczek Polski Walczącej wpięty do klapy podczas sławnego już przemówienia bardzo często porównywanego do przemówienia gen. Wojciecha Jaruzelskiego, no pokazuje, że tutaj nie ma zbyt pokojowego nastawienia i ta eskalacja konfliktu z pewnością nie jest niczym dobrym – mówi prof. Małgorzata Myśliwiec politolog UŚ.

Głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego zabrał wreszcie Andrzej Duda. W wywiadzie dla radia RMF FM prezydent nieco zaskoczył

To jest bardzo szczególna sytuacja i trzeba sobie zadać jasno pytanie, czy ktokolwiek ma prawo wymagać, czy prawo może wymagać od takiej kobiety, żeby po pierwsze, mając świadomość tej sytuacji, nosiła takie dziecko w swoim łonie, a następnie ponosiła cały fizyczny koszt urodzenia tego dziecka – więc nie tylko dramatyczny koszt psychiczny, ale także i fizyczny.

To jest sprawa ogromnie trudna i powiem tak: nie może być tak, że prawo nakazuje kobiecie tego typu heroizm – mówił Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z radiem RMF FM

W podobnym tonie wypowiedziały się już też Pierwsza Dama Agata Duda oraz doradczyni prezydenta a prywatnie córka Kinga Duda. Organizatorzy strajków zapowiedzieli na dziś przerwę w protestach. Nie odbędą się one w wielu miastach w tym, także w Katowicach.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jarosław Kaczyński nagrał OŚWIADCZENIE! „Wzywam do obrony kościołów za każdą cenę” [WIDEO]

Fundacja TVS pomoże stomatologom. To wsparcie za pomoc w czasie pandemii koronawirusa

Rzecznik Praw Obywatelskich do Premiera: najnowsze nakazy i zakazy są sprzeczne z Konstytucją

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close