Region

Duża kasa od gminy Pszczyna na remont krzyży i obiektów sakralnych

Kamienny krzyż przy ul. Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie zyska nowy blask! Właśnie trwają prace konserwatorskie. A do tego niedawno wyremontowano wieżę dzwonnicy w kościele pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Wiśle Małej i kilka innych, sakralnych obiektów.

 

Nie chcecie by Wasze dzieci zamieniły się w wirtualne zombie? Zobaczcie koniecznie najnowszy odcinek TOP 5 Silesia Flesz!

Konserwatorzy pracują tak, aby przywrócić walory techniczne i estetyczne obiektu, a jednocześnie zabezpieczyć oryginalne materiały, z których krzyż został wykonany. Do tej pory udało się ustabilizować konstrukcyjnie postument i cokół oraz oczyścić powierzchnię.

Duża kasa od gminy Pszczyna na remont krzyży i obiektów sakralnych
Duża kasa od gminy Pszczyna na remont krzyży i obiektów sakralnych

To nie jedyne prace na terenie gminy. Do tej pory wyremontowano rzeźbę św. Michała Archanioła, która również stoi przy ul. Męczenników Oświęcimskich w Ćwiklicach. Aktualnie trwają prace w Łące, gdzie gmina Pszczyna przekazała dotację w wysokości 10 tys. zł Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. św. Mikołaja, na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy budynku wpisanym do rejestru zabytków.

Z kolei całkiem niedawno zakończył się remont wieży dzwonnicy w kościele pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Wiśle Małej. Tu gmina Pszczyna również przekazała dotację, tym razem w wysokości 100 tys. zł.

Źródło: UM w Pszczynie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close