KrajRegion

Dworczyk: Sprzęt i środki ochrony trafiają już do placówek służby zdrowia

Trwa intensywna akcja uzupełniania asortymentu medycznego – powiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk na konferencji prasowej. Sprzęt i środki ochrony trafiają już do placówek służby zdrowia.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

Przez ostatnich 10 dni została przeprowadzona intensywna akcja uzupełniania asortymentu medycznego – powiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk na konferencji prasowej. W różnych firmach są w tej chwili stawiane linie produkcyjne, m.in. maseczek chirurgicznych.

Szef KPRM podkreślił, że sprzęt i środki ochrony trafiają już do placówek służby zdrowia. – 30 mln maseczek medycznych, 28 mln masek z filtrami Hepa, 17,5 mln kompletów rękawic jednorazowych, ponad 1,5 mln kombinezonów ochronnych, blisko 2 mln gogli – to tylko zakupy, kontraktacje z ostatnich 10 dni – poinformował.

Kwestia zaopatrzenia personelu medycznego i służb w środki ochrony osobistej to wyzwanie, z którym mierzy się dziś cały świat – powiedział Dworczyk. Zgodnie z zaleceniem premiera od 10 dni prowadzona jest intensywna akcja uzupełniania asortymentu, środków ochrony osobistej, które zostały zakontraktowane z Chin oraz innych państw produkujących zamówiony sprzęt.

 

 

Będzie więcej kontroli w sklepach i supermarketach, by zminimalizować łamanie regulacji, które zostały wprowadzone w Polsce – zapowiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Podczas konferencji szef resortu zdrowia poinformował, że decyzja o tym, czy rozporządzenia zostaną przedłużone nastąpi w ciągu najbliższych siedmiu dni.

 

Resort zdrowia poinformował w sobotę rano, że liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 wzrosła w Polsce do 3503, po tym, gdy wykryto go u kolejnych 120 osób. 73 zakażonych zmarło.

Najnowsze potwierdzone przypadki dotyczą: 50 osób z woj. śląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 2 osób z woj. świętokrzyskiego.

Zmarli to 67-letnia kobieta z Częstochowy i 88-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, która miała choroby współistniejące.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, Polsat News

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Gospodarka stoi, ruszają zwolnienia grupowe! To początek lawiny?

Zespół Pilár i proboszcz katedry Chrystusa Króla nagrali teledysk z Telewizją TVS! [WIDEO] Saving Love to przesłanie ufności na trudny czas!

Matury próbne przez internet to porażka? Strona padała, testy sprzed lat 😉 [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close