Region

Sosnowiec szuka niepotrzebnych komputerów lub laptopów

Urzędnicy z Sosnowca zwrócili się z apelem do mieszkańców, aby ci wsparli dzieci, które nie mają komputerów do nauki zdalnej. Dlatego rozpoczęli zbiórkę niepotrzebnych laptopów i komputerów stacjonarnych.

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Zwracamy się zarówno do osób prywatnych jak również firm, które być może posiadają w magazynach sprzęt komputerowy, z którego nie korzystają, a który mógłby zostać nieodpłatnie przekazany, aby pomóc sosnowieckim uczniom w kształceniu na odległość. Problem dotyczy przede wszystkim rodzin wielodzietnych i o niższym statusie materialnym nieposiadających lub dysponujących tylko jednym komputerempodkreśla Zbigniew Byszewski, zastępca prezydenta Sosnowca odpowiedzialny m.in.: za edukację.

Osoby prywatne oraz firmy, które chcą wesprzeć uczniów z Sosnowca proszone są o kontakt telefoniczny z wydziałem edukacji.

Naszym zadaniem będzie skoordynowanie działań na linii szkoła – darczyńca. Będziemy wskazywać szkoły, do których darczyńcy będą mogli przekazać sprzęt komputerowy. Jednocześnie pragnę nadmienić, że Gmina Sosnowiec złożyła wniosek o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego (laptopy) w ramach programu „Zdalna szkoła”. Niestety wysokość przyznanych środków – 100 tys. zł wystarczy jedynie na zaspokojenie potrzeb 10% uczniówinformuje Katarzyna Wanic, naczelnik Wydziału Edukacji UM w Sosnowcu.

Źródło: Sosnowiec.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Gospodarka stoi, ruszają zwolnienia grupowe! To początek lawiny?

Zespół Pilár i proboszcz katedry Chrystusa Króla nagrali teledysk z Telewizją TVS! [WIDEO] Saving Love to przesłanie ufności na trudny czas!

Matury próbne przez internet to porażka? Strona padała, testy sprzed lat 😉 [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Sosnowiec szuka niepotrzebnych komputerów lub laptopów”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close