RegionWiadomość dnia

Dzieci kopią dorosłych? Czegoś takiego na Śląsku jeszcze nie było! [WIDEO]

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Jednak jeszcze gorzej, jeśli Jaś nauczy się od Jana czegoś, czego nie powinien. Dlatego kilka instytucji łączy siły, żeby zwrócić uwagę dorosłych na to, że dzieci przejmują ich złe zachowania. Rusza kampania „Dzieci kopią dorosłych”.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Przykład ten, który pokazujemy, przechodzenie przez przejście dla pieszych, stoją różne grupy, dorośli młodzież, dzieci. Kto pierwszy przechodzi na czerwonym świetle i pokazuje tym najmłodszym, że na czerwonym należy przechodzić. I to jest jak gdyby istotą naszej kampanii pokazanie tego czy przypomnienie, że my jako dorośli powinniśmy naprawdę bardzo mocno zwracać uwagę na to jak zachowujemy się i co robimy przy najmłodszych – mówi podinsp. Adam Strzebińczyk, ekspert wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej w Katowicach.

 

To tylko jeden z bardzo wielu przykładów, kiedy dzieci naśladują dorosłych. W niektórych środowiskach naganne zachowania są wręcz dziedziczone.

– W swojej części tej kampanii chcemy zwrócić uwagę na niewłaściwe zachowanie związane z obchodzeniem się z ogniem otwartym, zwłaszcza chcemy tutaj nagłośnić no niechlubny w zasadzie zwyczaj wypalania traw, który jest kontynuowany właśnie przez pokolenia przez osoby dorosłe, a niestety kontynuują go i naśladują również dzieci- mówi mł.bryg Aneta Gołębiowska Rzecznik Prasowy KWPSP w Katowicach

 

Są też sytuacje, kiedy to dorośli śmiało mogą naśladować dzieci. Jak mówią przedstawiciele pogotowia, często to najmłodsi mają większą wiedze na temat pierwszej pomocy niż ich rodzice.

– Jeśli chodzi o ratownictwo medyczne jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji bo od lat to właśnie dzieci wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy jak się zachować i pod jakie numery alarmowe zadzwonićmówi Iwona Wronka rzecznik prasowy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.

 

W ramach akcji „Dzieci kopią dorosłych” powstał już kalendarz, w którym każda z instytucji biorących udział w akcji prezentuje jakieś negatywne zachowanie, którego nie warto naśladować. Powstanie też spot promocyjny.

 

autor: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Znowu brakuje na Śląsku osocza ozdrowieńców!

Śnieg nadciąga do Polski! Temperatury nadal dodatnie. Sprawdź prognozę pogody

Kiedy przypadają niedziele handlowe w 2021 roku? Będzie ich tylko siedem

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close