KrajRegion

Dzieci wracają do szkół, ale restauracje i siłownie o otwarciu mogą pomarzyć. Rząd zostawia obostrzenia

Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wracają do szkół. Ale przedsiębiorcy z gastronomii czy branży fitness o powrocie do pracy mogą zapomnieć. Obostrzenia dotyczące ich firm zostają do końca stycznia.

 

 

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25

Uczniowie najmłodszych klas wracają do szkół. Na tę wiadomość czekali nauczyciele, rodzice i przede wszystkim sami uczniowie, którzy w szkolnych ławkach pojawią się tuż po zakończeniu trwających ferii zimowych, czyli w poniedziałek 18 stycznia.

– Do tej decyzji przyczyniły się również opinie ekspertów w ramach rady medycznej przy panu premierze, którzy w zasadzie jednym głosem twierdzili, że taki powrót do klas I-III jest potrzebny. Te opinie poddawane były jeszcze analizie w ciągu ostatnich kilku dni, ale zwracano również uwagę na to, że właśnie w tej grupie wiekowej dzieci klas I-III to ryzyko transmisji koronawirusa jest stosunkowo najmniejsze – mówi Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Uczniowie najmłodszych klas wracają do szkół. Na tę wiadomość czekali nauczyciele, rodzice i przede wszystkim sami uczniowie
Uczniowie najmłodszych klas wracają do szkół. Na tę wiadomość czekali nauczyciele, rodzice i przede wszystkim sami uczniowie

Na tym jednak koniec zmian, bo pozostałe obostrzenia zostały utrzymane co najmniej do końca stycznia. I jak podkreśla minister zdrowia, nie była łatwa decyzja.

– Decyzje dotyczące obostrzeń, które chcieliśmy zakomunikować możliwie jak najwcześniej są decyzjami bardzo trudnymi, bo tak jak powiedziałem na wstępie podejmowanymi w sytuacji dużej niepewności, dużej niepewności wynikającej chociażby z tej sprzeczności sygnałów dochodzących do nas z otoczenia – mówi Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Minister miał na myśli to, że z jednej strony w Europie rośnie liczba zakażeń, a w Polsce utrzymuje się na w miarę stabilnym poziomie. W takich okolicznościach trudno o jakiekolwiek dalekosiężne decyzje dotyczące obostrzeń.

 

 

autor: Łukasz Majewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rozpoczęły się testy nauczycieli na obecność SARS-Cov-2

Sukces lekarzy z Gliwic! Rozpoczynają operacje ratujące pacjentów onkologicznych

Ktoś zdewastował cmentarz parafialny w Lubomi! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close