KrajRegionWiadomość dnia

E-recepty na Iphone’a! Ministerstwo cyfryzacji aktualizuje aplikację

Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników telefonów komórkowych firmy Apple. Ministerstwo cyfryzacji wypuściło aktualizacje aplikacji mObywatel, dzięki której użytkownicy systemu IOS mogą korzystać z e-recept.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Pod koniec stycznia br. pojawiła się aktualizacja aplikacji mObywatel, która jest ukłonem w stronę użytkowników smartfonów firmy Apple. Od teraz Ci, którzy posiadają iphone’a mogą korzystać z systemu e-recept – wystarczy zaktualizować posiadaną w systemie IOS apkę. To niebywałe udogodnienie dla 7% posiadaczy tych ekskluzywnych telefonów komórkowych. Warto wspomnieć, że dzięki wytężonej pracy Ministerstwa Cyfryzacji nasze codzienne życie jest coraz łatwiejsze i dostosowane do udogodnień XXI w. Poniżej zamieszczamy instrukcję dla tych bardziej „opornych”!

Instrukcja z www.wpr.pl: 

Pierwszy krok: z AppStore ściągnij i zainstaluj mObywatela – aby go uruchomić potrzebujesz profilu zaufanego (PZ). To on gwarantuje pełne bezpieczeństwo Twoich danych. Najszybciej (od ręki i za darmo) założysz go na www.pz.gov.pl.

Drugi krok: aplikacja ściągnięta i zainstalowana – wybierz w niej kartę eRecepta.

Trzeci krok: będąc w aptece, wybierz którą e-receptę chcesz zrealizować. Pokaż farmaceucie ekran telefonu z wyświetlonym kodem QR. Jeśli nie chcesz pokazywać ekranu telefonu, podaj numer PESEL (swój lub osoby, na którą recepta jest wystawiona) oraz kod spod e-recepty. I gotowe.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

9-latka zmarła na grypę! To najmłodsza od lat ofiara śmiertelna grypy w woj.śląskim!

Ale SYF!!! Związkowcy z Sierpnia 80 i Solidarności wysypali węgiel w biurach posłów PiS!

Kierowca, który na A4 blokował karetkę na sygnale stracił pracę! [WIDEO]

źródło: WPR Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close