KrajRegion

Ruda Śląska: Eliminacje Mistrzostw Polski 2020 On-Road zbliżają się wielkimi krokami!

Eliminacje Mistrzostw Polski 2020 On-Road modeli samochodów zdalnie sterowanych odbędą się w najbliższy weekend (25-26 lipca) w Rudzie Śląskiej – Wirku.

 

Eliminacje Mistrzostw Polski 2020 On-Road zbliżają się wielkimi krokami! Już w najbliższy weekend (25-26 lipca) na torze przy ul. Kolberga w Rudzie Śląskiej będzie można podziwiać kilkadziesiąt pojazdów, które wystartują w klasach elektrycznej, a także spalinowej.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

 

Eliminacje Mistrzostw Polski 2020 On-Road

Rozpoczęcie zawodów w sobotę i niedzielę zaplanowane zostało o godz. 9.00.

Każde zawody, które organizujemy, cieszą się wielkim zainteresowaniem zarówno zawodników, jak i publiczności, która chętnie podziwia zmagania na rudzkim torze i kibicuje swoim faworytom. Emocji  nigdy nie brakuje i mam nadzieję, że tym razem będzie tak samo – mówi Adrian Długokęcki, organizator zawodów ze Stowarzyszenie RC Fever Ruda Śląska. –  Jest to druga eliminacja w tym roku. Poprzednia została rozegrana w Jelczu – Laskowicach. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i wszystko przebiegnie po naszej myśli – dodaje.

Mistrzostwa będą rozgrywały się przez dwa dni. W sobotę (25.07) od godz. 9.00 do godz. 18.00 potrwają biegi eliminacyjne, a z kolei w niedzielę (26.07) od godz. 8.00 do 16.30 odbędą się eliminacje i finały. W ogólnej klasyfikacji mistrzostw za wywalczone miejsca przyznawane są punkty do klasyfikacji generalnej.

 

Samochody wystartują w następujących klasach: elektrycznej E-10 TC Spec 17.5T, E-10 TC Kadet,  E-10 Formuła, E-10 GT,  E-10 TC Spec 13.5T i spalinowej: IC-8, IC-10, IC-8 40+

Największą popularnością cieszą się finały klas spalinowych, natomiast biegi trwają 30 minut. W trakcie biegów zawodnicy muszą wjeżdżać do alei serwisowej na uzupełnienie paliwa, następnie na regulację silnika lub pomiar temperatury – jak w F1. Najszybszą klasą startującą w Eliminacjach Mistrzostw Polski jest klasa IC-8. Modele te osiągają prędkość ponad 100km/h. Przyspieszenie rzędu 2,5 s do 100 km/h – zaznacza Adrian Długokęcki.

Miłośnicy samochodów zdalnie sterowanych kupują głównie modele w wersji KIT, czyli do własnoręcznego złożenia. Trwa ono kilka dni, natomiast wszystko zależy od klasy modelu.

Najwięcej czasu zajmuje ustawienie modelu pod dany tor, na którym ma być używany. Zaczynając od ustawienia pochylenia kół oraz ich zbieżności, następnie pochylenia amortyzatorów, twardości sprężyn, gęstości oleju w amortyzatorach, gęstości oleju w dyferencjale, a kończąc na prześwicie podwozia i wysokości opadania wahaczy przełożenia modelu – zależnie od toru model musi być bardziej lub mniej podsterowny czy nadsterowny . Zabiera to mnóstwo czasu by ustawić model tak, aby zachowywał się jak chce tego kierowca. Jak w każdym sporcie motorowym – podsumowuje Długokęcki.

Dwudniowe wyścigi to jednak nie wszystko, ponieważ w piątek (24.07) miłośnicy modeli zdalnie sterowanych będą mogli na torze przy ul. Kolberga przygotować się do zawodów i potrenować w godz. od 15.00 do 18.00.

Ponadto zawody odbędą się pod patronatem Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyny Dziedzic. Organizatorzy informują, że w razie niekorzystnych warunków pogodowych, zawody zostaną odwołane. Zapisy dostępne na: www.myrcm.ch/myrcm/main?hId[1]=bkg&dId[E]=51903&pLa=en

Przed nami Eliminacje Mistrzostw Polski modeli samochodów zdalnie sterowanych ON- ROAD

 

źr.: rudaslaska.com.pl

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE
Katowice: Nawet 10 zł za godzinę parkowania! Koniec bieda-parkingu w Strefie Kultury
Rajdowa załoga ENERGYLANDII rusza na trasy! Za kierownicą właściciel parku rozrywki! [WIDEO]
Śląska policja rusza z masowymi kontrolami kierowców autobusów. To pokłosie narkotykowych wyskoków w Warszawie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close