RegionWiadomość dnia

Epidemia COVID-19: Są gesty, które wzruszają. Taki wykonały dzieci z Sosnowca

Duże serce, którego linie pokryte zostały liściani z wielkim napisem „Dziękuję”. Taki prezent dla lekarzy przygotowali uczniowie klasy 1c  ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Sosnowcu. Medycy z Centrum Urazowego w Sosnowcu, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z epidemią nie kryją wzruszenia. Gest dzieci powinien być nauką dla dorosłych.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

W obliczu kryzysu często zdarza nam się zapominać o zwykłej ludzkiej empatii. Na szczęście o tej nie zapominają dzieci. – Uczniowie klasy 1c – ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Sosnowcu wykonali własnoręcznie widoczne na zdjęciach dzieło, którym dzieciaki chcą podziękować służbom medycznym – ludziom, którzy codziennie walczą z epidemią koronawirusa w pierwszej linii frontu.piszą medycy na swoim profilu w portalu społecznościowym Facebook.  Mowa o sercu pokrytym jesiennymi liśćmi z dużym napisem „Dziękuję”. Pamiętajmy, że takie gesty wsparcia są teraz bardzo ważne. Polska służba zdrowia w dobie epidemii COVID-19 jest dramatycznej sytuacji. Brakuje lekarzy i pielęgniarek, którzy masowo lądują na kwarantannach związanych z potencjalnym zakażeniem. Placówki radzą sobie jak mogą, a pacjenci często nie ułatwiają ich zadań zachowując się tak, a nie inaczej. Weźmy przykład z dzieci. – Dziękujemy za ten wzruszający podarunek kochani! Jesteśmy dla WAS! – piszą wzruszeni medycy. 

źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary Facebook

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

PiS i błyskawice na samochodach w Sosnowcu. Ktoś zniszczył auta na parkingu w Zagórzu! [ZDJĘCIA]

Puste cmentarze na Śląsku i w Zagłębiu. W tym roku Wszystkich Świętych jeszcze bardziej przygnębiające [WIDEO, ZDJĘCIA]

Niewielu uczestników protestu w Katowicach. Strajk Kobiet przeszedł ulicami miasta [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close