RegionSportWiadomość dnia

Derby Śląska Piast Gliwice – Górnik Zabrze przełożone. W Piaście kolejne przypadki koronawirusa

Ze względu na pozytywne wyniki pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2 wśród zawodników Piasta Gliwice Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy przełożył mecz 9. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Piast Gliwice miał rywalizować z Górnikiem Zabrze.

 

 

Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz

Mecz derbowy z Górnikiem Zabrze nie dojdzie do skutku w pierwotnie wyznaczonym terminie. Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy wziął pod uwagę aktualną sytuację zdrowotną wśród drużyn i podjął decyzję o odwołaniu spotkania. Oprócz rywalizacji Piasta z Górnikiem nie odbędą się także dwa inne spotkania 9. kolejki PKO Ekstraklasy – Wisły Płock z Pogonią Szczecin oraz Podbeskidzia Bielsko–Biała przeciwko Zagłębiu Lubin. Z powodu tych decyzji zmieni się plan transmisji pozostałych spotkań tej serii gier. Nowy termin rozegrania Derbów Śląska z Górnikiem podamy w osobnym komunikacie.

– Na szczęście będziemy mieli zaraz dwutygodniową przerwę na mecze reprezentacji, dzięki czemu zawodnicy będą mieli czas na powrót do zdrowia i do treningów, zgodnie z zaleceniami Zespołu Medycznego PZPN. Pozostałe spotkania wstępnie planujemy rozegrać jeszcze przed 10 kolejką, dzięki czemu mamy szansę uniknąć większych problemów terminarzowych. Zapewne wymusi to pewną korektę kolejności spotkań w 10 kolejce, która będzie rozegrana po przerwie reprezentacyjnej. Na szczęście, rozegraliśmy już wcześniej wszystkie zaległe mecze z wyjątkiem dwóch, mamy więc jeszcze spore pole manewru. O szczegółach poinformujemy w najbliższych dniach – powiedział Marcin Stefański, Dyrektor Operacyjny Ekstraklasy S.A.

Ekstraklasa, mimo zaostrzonej sytuacji epidemicznej, kontynuuje mecze zgodnie z przyjętym terminarzem. Wszyscy uczestnicy rozgrywek (ok. 400 osób w skali kraju) podlegają ścisłym procedurom sanitarno-medycznym, obejmującym m.in. codzienne obserwacje stanu zdrowia i regularne testy. Mają one na celu zapobieganie i wczesne wykrywanie ewentualnych zakażeń. W takich przypadkach, natychmiast wdrażane są procedury izolacji. Stosowane rozwiązania przekładają się na bezpieczeństwo uczestników rozgrywek – dotychczas tylko pojedyncze mecze zostały przełożone. Obecnie wszystkie mecze odbywają się bez udziału publiczności.

 

źródło: Piast Gliwice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Okolica Katedry Chrystusa Króla jak po przejściu dziczy. Elewacje i ściany zdemolowane po Strajkach Kobiet [WIDEO, ZDJĘCIA]

Budowa szpitala polowego dla chorych na COVID ruszyła w MCK. Rusza też rekrutacja personelu [WIDEO]

Ludzie kupują kwiaty od handlarzy pod cmentarzami. Solidarność z poszkodowanymi jest ogromna! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close