AlarmRegionWiadomość dnia

Epidemia koronawirusa: Jest drugi przypadek koronawirusa na Śląsku!

Niestety, są kolejne przypadki koronawirusa potwierdzone przez służby i Ministerstwo Zdrowia! To 3 kolejne przypadki ogłoszone w niedzielę, 8 marca. Wśród nich kolejny ze Sląska – tym razem zarażona koronawirusem została kobieta. Jest hospitalizowana w Raciborzu. Łącznie – jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia – w całej Polsce jest 11 przypadków koronawirusa, z czego 2 w woj.śląskim.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

O kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Wpisy pojawiły się na Twitterze resortu. Wynika z nich, że wśród 3 nowych przypadków, jeden jest w z województwa śląskiego:

-Mamy 3 nowe przypadki zarażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyniki dotyczą kobiety z województwa śląskiego i mężczyzn z dolnośląskiego oraz mazowieckiego, którzy przebywają w szpitalach w Raciborzu, Wrocławiu i Warszawie – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Wśród osób, u których stwierdzono koronawirusa – jest kobieta z województwa śląskiego. Jest w szpitalu w Raciborzu. Wcześniej do szpitala w Raciborzu trafił 66-letni mężczyzna, pierwszy przypadek koronawirusa na Śląsku.

-Pacjentka to osoba w sile wieku, która była na kwarantannie i trafiła z niej prosto do szpitala. Pacjent z Wrocławia to osoba starsza, po kontakcie z osobą bliską, która jest obecnie na hospitalizacji za granicą – informują służby ministerstwa zdrowia.

Pierwszy przypadek koronawirusa w województwie śląskim!

Kolejny przypadek koronawirusa wykryto także w Warszawie.

-Pacjent z Warszawy jest osobą młodą, która wróciła w ostatnim czasie z Włoch. Służby sanitarno-epidemiologiczne lokalizują już osoby z kontaktu z pacjentami i poddają je kwarantannie – informuje ministerstwo zdrowia.

W sumie chorych na koronawirusa w Polsce jest już 11 osób – z czego 2 osoby z województwa śląskiego – kobieta i mężczyzna przebywający w szpitalu w Raciborzu. Jak informuje minister zdrowia Łukasz Szumowski, 168 osób zostało hospitalizowanych, 932 poddanych kwarantannie domowej, a 7122 objęto nadzorem służb sanepidu. Jest też nowe zalecenie Głównego Inspektora Sanitarnego. Polecił on odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 uczestników, które mają się odbywać w zamkniętych pomieszczeniach.

Więcej szczegółowych informacji wkrótce.

 

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jest pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa na Śląsku!

Znowu rekord! I to jaki! 28. finał WOŚP zebrał ponad 186 mln złotych! [WIDEO]

Koronawirus na Śląsku: Pacjent z Raciborza przyjechał z Włoch. Razem z nim kilkadziesiąt osób!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close