KrajRegionZdrowie

Epidemia koronawirusa: Kolejny pacjent z podejrzeniem koronawirusa w szpitalu!

Jest kolejny po Zawierciu pacjent, który trafił do szpitala na badania pod kątem obecności koronawirusa!

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Tym razem chodzi o Kraków. Do tutejszego Szpitala Uniwersyteckiego trafił pacjent z podejrzeniem koronawirusa.

Jak informują służby prasowe krakowskiej placówki – do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie trafił pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Zostanie przebadany pod kątem obecności śmiertelnie groźnego wirusa, a wyniki badań znane będą w poniedziałek, 24 lutego lub dzień później.

O samym pacjencie wiadomo niewiele – ostatnio przebywał w Azji, ale nie w samych Chinach, gdzie przypadków koronawirusa jest najwięcej.

To już trzeci przypadek podejrzenia koronawirusa u pacjenta, który trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Podobny przypadek był także ostatnio w Zawierciu – tak w Krakowie jak i w woj.śląskim na razie żadnego przypadku koronawirusa u pacjentów, którzy trafili do szpitali na obserwację nie stwierdzono.

WHO zaczyna wobec koronawirusa coraz bardziej bezradnie rozkładać ręce podkreślając, że szanse na powstrzymanie epidemii w tym etapie są już znikome. A eskalacja jest coraz większa – w Wenecji odwołano uliczny karnawał, coraz więcej państw zamyka także swoje granice dla kierunków, z których do tej pory przybywało najwięcej zarażonych koronawirusem.

A koronawirus zbiera coraz bardziej śmiertelne żniwo. Na całym świecie jest już ponad 76 tysięcy potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Tylko w Chinach z powodu koronawirusa zmarło ponad 2,2 tys. osób. W Europie pojedyncze przypadki zgonów na koronawirusa odnotowano we Francji oraz we Włoszech. Tu jednak sytuacja jest z każdym dniem groźniejsza, bo potwierdzonych przypadków zachorowań jest już ponad 130.

 

źródło: RMF FM
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Uwaga na silny wiatr! IMGW wydał ostrzeżenie

Wypadek busa na autostradzie A4. Zobacz ZDJĘCIA

Śląskie: Kobieta wyleciała w powietrze jak z katapulty! WIDEO z potrącenia mrozi krew w żyłach!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Epidemia koronawirusa: Kolejny pacjent z podejrzeniem koronawirusa w szpitalu!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close