KrajRegion

Epidemia koronawirusa: Policjanci kontrolują ogródki działkowe

Od kilku dni obowiązują kolejne obostrzenia, zakazy i nakazy związane ze stanem epidemii. Walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wymaga od nas wszystkich dostosowania się do tych zaleceń. Dotyczy to również działkowców. Przebywanie na terenie ogródków działkowych przez ich właścicieli nie jest zabronione, jednak powinno być – jak każde wyjście z domu – ograniczone do niezbędnych potrzeb. Funkcjonariusze służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo patrolują również tereny ogródków działkowych pod kątem stosowania się do obowiązujących przepisów.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W rejestr miejsc, gdzie obowiązuje zakaz przebywania, nie są wpisane ogrody działkowe. Jednak pozostałe przepisy, związane z przemieszczaniem się – między innymi tylko „w celu zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego” – obowiązują także działkowców. Dlatego funkcjonariusze sprawdzają, czy na terenie ogródków działkowych są również przestrzegane przepisy bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze kontaktują się z prezesami ogrodów działkowych i informują o potrzebie rozpropagowania zaleceń dotyczących sposobu zachowania się działkowców w sytuacji walki z koronawirusem. Chodzi o to, by w częściach wspólnych – alejkach czy placach – należących do ogrodów nie gromadzić się, by zachować odpowiednią odległość i nie zapraszać wzajemnie np. na grillownie.

Urządzanie spotkań towarzyskich i gromadzenie się większej ilości osób na terenie działki jest przede wszystkim nieodpowiedzialne. W ten sposób naraża się życie i zdrowie swoje oraz innych osób. Przepisy nie zabraniają działkowcom wykonywania niezbędnych potrzeb związanych z utrzymaniem działki. Jednak każdy powinien poważnie zastanowić się, które z tych czynności są naprawdę niezbędne.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Gospodarka stoi, ruszają zwolnienia grupowe! To początek lawiny?

Zespół Pilár i proboszcz katedry Chrystusa Króla nagrali teledysk z Telewizją TVS! [WIDEO] Saving Love to przesłanie ufności na trudny czas!

Matury próbne przez internet to porażka? Strona padała, testy sprzed lat ? [WIDEO]

 

źr. Policja Opolska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Epidemia koronawirusa: Policjanci kontrolują ogródki działkowe”

  1. Czy policja ma w ogóle prawo wejść na prywatny teren i cokolwiek kontrolować bez pozwolenia właściciela, bez nakazu i uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestepstwa? To jest działanie poza uprawnieniami. Zwykłe państwo policyjne. Ikm się w głowach poprzewracało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close