AlarmKrajRegion

Epidemia koronawirusa: Rząd przygotowuje nowe obostrzenia! Jakie?

680 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. To kolejny „rekord”, który dzisiaj (4.08) do wiadomości publicznej został przekazany przez Ministerstwo Zdrowia. Pojawiają się informacje o powrocie obostrzeń i restrykcji. Czy te informacje dotyczą województwa śląskiego?

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Skala wzrostów, która mogłaby nas niepokoić, to są 23-24 powiaty. Podliczamy dane z ostatnich 14 dni i obserwujemy, jaka była w tym czasie skala wzrostów. Na tej postawie będą planowane pewne obostrzenia, pewne wyłączenia w poszczególnych powiatach. Dotyczy to nie tylko Śląska poinformował rzecznik MZ, Wojciech Andrusiewicz na łamach RMF 24. Właśnie w powiatach, bo rzecznik przekazuje również, że tym razem restrykcjami nie będą obejmowane całe województwa. Lokalne obostrzenia mogą dotyczyć liczby osób, które będą mogły przebywać jednocześnie w sklepie, lub na weselu. Dodatkowo mowa jest o wprowadzeniu limitów osób w restauracjach.

W walce z koronawiruem chodzi o ustalenia i ich egzekwowanie – Co do zasady przestrzegania przepisów prawa – powinny być wszędzie. – Tak jak teraz nasilamy kontrole w sklepach (…)  policja wraz ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi będzie takie patrole odbywała – komentuje dalej Andrusiewicz.Warto dodać, że przewiduje się wzmożone kontrole na weselach, nawet tych, które nie będą rejestrowane. Dlatego tym bardziej na weselach rejestrowanych należy się spodziewać nagłych kontroli. Przypomnijmy, że kilka takich ceremonii w ostatnim czasie stało się małymi ogniskami COVID-19.

Na koniec dodajmy, że kuleją przepisy, które pozwoliłyby kontrolować ludzi u samej podstawy – Potrzeba wprowadzenia przepisów do ustawy, które dadzą narzędzie sklepikarzom do egzekwowania przepisów prawa. Musimy jednak poczekać, aż będzie posiedzenie Sejmu i Senatu. My ze swojej strony deklarujemy jak najszybsze przygotowanie takich zapisów, które mogłyby wejść w życieoświadcza na łamach RMF 24 Wojciech Andrusiewicz. Obostrzeń i restrykcji musimy się spodziewać w związku z pogarszającą się sytuacja epidemiologiczną w całej Polsce. Możemy też zachować zdrowy rozsądek i przestrzegać nowych zasad, tym samym dokładając cegiełkę do walki z epidemią.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sąd Najwyższy potwierdza ważność wyborów. Andrzej Duda prezydentem

24 zł za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków! GDDKiA daje zielone światło na podwyżki

Śląskie: Ruszyło masowe sprawdzanie maseczek w autobusach! [WIDEO]

źródło: Polsat News/RMF 24
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close