KrajRegionŚwiatWiadomość dnia

Ponad połowa osób, które wyzdrowiały z COVID-19 ma zaburzenia psychiczne.

Jak wiadomo epidemia trwa juz kilka miesięcy. Jednocześnie trwa walka naukowców o szczepionkę i skuteczny lek. Tym samym lekarze z całego świata studiują wszystkie przypadki i sprawdzają dokładnie objawy oraz powikłania. Naukowcy z Mediolanu odkryli, że 56 % osób, które chorowały na COVID-19 cierpi na zaburzenia psychiczne.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Badacze ze szpitala uniwersyteckiego San Raffaele w stolicy Lombardii ustalili, że 56 procent tych, którzy zachorowali na Covid-19, zmaga się po wyzdrowieniu z depresją, stresem pourazowym, lękiem czy bezsennością. Wystąpiły u nich także zaburzenia obsesyjno- kompulsywne.czytamy na łamach RMF 24. Co więcej naukowcy twierdzą, że jest połączenie pomiędzy stanami zapalnymi wywoływanymi przez SARS-COV2, a rozwojem depresji. Dlatego też największym zagrożeniem według włoskich lekarzy jest depresja, która dotyka 42 % z 402 badanych tam pacjentów, którzy wyzdrowieli po infekcji SARS-COV2. Dodatkowo jest pewna prawidłowość. Im ciężej pacjent przeszedł chorobę, tym cięższe psychiczne powikłania u niego występują.

Wyniki badań, prowadzonych na 402 pacjentach mediolańskiego szpitala pod kierunkiem psychiatry Francesco Benedettiego zostały opublikowane na łamach specjalistycznego międzynarodowego pisma „Brain, Behaviour and Immunity”, które jest magazynem Towarzystwa Badawczego Psychoneuroimmunologii. – podaje RMF 24. 

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sąd Najwyższy potwierdza ważność wyborów. Andrzej Duda prezydentem

24 zł za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków! GDDKiA daje zielone światło na podwyżki

Śląskie: Ruszyło masowe sprawdzanie maseczek w autobusach! [WIDEO]

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close